banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kuidas mõjub sünnitus lootele

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kuidas mõjub sünnitus lootele Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kuidas mõjub sünnitus lootele,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kuidas mõjub sünnitus lootele?

Tupe kaudu sündimine on loomulik tee. Surumine ja lükkamine, mis sellega kaasnevad, tekitavad stressi, mis omakorda aitab lapsel sündimisprotsessiga hakkama saada. Lisaks surutakse sündimisel loote rinnakorv kokku - nii pigistatakse kopsudest suurem osa vedelikku välja.

Loote jälgimisega saadakse informatsiooni tema seisundi kohta sünnituse ajal.

Ikka veel on vähe andmeid selle kohta, kuidas loode sünnitust kogeb. Ometi on teada, et laps teeb kokkutõmmete ja sündimise ajal märkimisväärseid pingutusi. Kõigepealt puhtmehaanilisest aspektist, sest laps peab ennast "sünnitustee" järgi kohandama. See on ilmne, kui pärast sünnitust vaadata vastsündinu pead, mis on sünnitusteede järgi kuklasuunas väljaveninud kujuga ning vahel on tekkinud ka paistes sünnimuhk.

Kuna beebi koljuluud ei ole veel kokku kasvanud, ei saa beebi viga. Samas ei tohi surve siiski liiga ruttu kasvada. Seega tuleb nii ema kui beebi huvides anda emaka kokkutõmmeteks piisavalt aega.

Teisest küljest mõjutavad loodet ka platsenta kaudu toidu ja hapniku saamine. Emaka kokkutõmmete ajal saab platsenta vähem verd ning vähem hapnikku ning sellega hakkamasaamiseks peab lapsel olema piisavalt jõuvarusid. Last aitab, kui hingad ise korralikult ning liigud või vahetad asendeid, sest siis on ka vereringe ning hapniku toimetamine lapseni paremad.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:12