banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Vastsündinu kohanemine pärast sünnihetke

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Vastsündinu kohanemine pärast sünnihetke Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Vastsündinu kohanemine pärast sünnihetke,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Vastsündinu kohanemine pärast sünnihetke

Sünnitusele järgnevatel minutitel peavad muutuma nii vastsündinu hingamine kui ka vereringe. Enne sündi saab ta hapnikku ja toitaineid nabaväädi kaudu. Kopsud on täidetud vedelikuga, nn. "kopsuvedelikuga", mis moodustub kopsudes ja aitab lootevedelikku moodustada. Loote vereringe on eriline, sest veri ringleb kopsudest mööda. Viimastel raseduskuudel valmistub loode sünnituse ajal asetleidvateks muudatusteks. Kopsud arenevad ja maksa varutakse suhkrut (glükogeeni).

Sünnituse ajal ja vahetult pärast seda tühjenevad kopsud kopsuvedelikust, mis voolab loote nina ja suu kaudu välja. Esimeste hingetõmmete ajal täituvad kopsud õhuga.

Samal ajal muutub vereringe. Vere vool platsentasse peatub. Veri suunatakse läbi kopsude, mis võimaldab õhust saadavat hapnikku omastada.

Esimesed hingetõmbed on väga rasked ja vastsündinu võib energiliselt karjuda. Enamus nendest aga rahuneb ruttu. Seejärel on nad sündimiseks tehtud suure pingutuse tagajärjel tihti väga aktiivsed ja ärkvel. Kulub paar tundi, enne kui kopsud täielikult kohanevad kuid vereringe täieliku muutumiseni läheb veel paar nädalat.

Esimestel nädalatel võib vastsündinu hingamine olla sageli ebaregulaarne.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:13