banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kontakt vastsündinuga

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kontakt vastsündinuga Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kontakt vastsündinuga,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontakt vastsündinuga

Nagu juba mainitud, on paljud vastsündinud oma esimestel sünnijärgsetel tundidel vaga ärksad ja tähelepanelikud. Võib-olla on see looduse viis meile teada anda, et laps on sünnist peale valmis oma vanematesse kiinduma. Lõdvestu ja naudi neid esimesi tunde - need on ka sulle endale kasulikud.

Vastsündinuga võib rääkida, talle võib laulda, teda silitada ja enda kaisus hoida. Laps tunneb juba paari tunni pärast oma ema lõhna ära.

Sa võid oma last aidata, pannes ta oma rinnale - esimestel tundidel on otsimisrefleks eriti tugev. Parim viis rinnaga toitmise alustamiseks on lasta lapsel oma paljal rinnal puhata. Vastsündinu meeled on väga avatud ja otsivad. Seega püüab ta üsna loomulikult rinnanibu leida, rinda haarata ja imema hakata.

Usu oma lapsesse ja usalda iseenda võimeid ning kui vajad abi, küsi oma ämmaemandalt. Kolostrum ehk esimene piim on väga väärtuslik ja toitev ning vastsündinu jaoks täiesti piisav.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:14