banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Peresünnitus

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Peresünnitus Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Peresünnitus,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Ema ja isa sünnituse ajal

Enamus isadest viibib oma beebi sünni juures ja neist on sünnitusel palju kasu. Oleks hea, kui te räägiks enne sünnitust teineteisele oma ootustest sünnituse suhtes.

Näiteks võite te mõlemad valmistada ette paar küsimust, enne kui arutate, kas isa osaleb sünnitusel.

Sünnitus on ka isale raske nii füüsiliselt kui psüühiliselt. Haiglas lapse sündi oodates tuleb tal näha armsa inimese valusid ja olla samal ajal toetav ja rahulik. Uudne kogemus aga mõjutab toenäoliselt kogu tema senist maailma.

Isa saab mitmel viisil aidata. Isale on hea loota ja toetuda. Temast on hea kinni hoida ja tema kätt on hea pigistada, kui kokkutõmbed on väga valusad. Ta oskab su tuju tõsta, aitab sul lõdvestuda, toob kohvi, vett ja märja rätiku. Ta aitab sul leida hea puhkamisasendi või masseerib su nimmepiirkonda.

Paljud isad väidavad, et nende rase elukaaslane või naine reageerib olukordadele nende jaoks ootamatult. Seega on aitaja seisukohalt oluline kindlustunne, kuna see tunne kandub naisele üle, lastes tal rahulikumalt sünnitada. Sünnituse viimases osas keskendub naine tihti sedavõrd kokkutõmmetele, et ta ei suhtle enam isaga. Selles ei ole midagi erandlikku, kui sulle tundub, et valudes olles kaotasid sa täielikult kontrolli ja sündsuse. Sa võisid öelda midagi või karjuda ja käituda vastupidiselt oma tavapärastele arusaamadele. Mõned naised tunnevad, et neil oli selleks täielik õigus, teised aga tunnevad häbi.

Samuti võid tunda, et ei suutnud hingamisharjutusi rakendada, kuigi osalesid ettevalmistustreeningutel. Võib-olla on sul raske leppida sellega, et sulle tuli teha keisrilõige või juhtus midagi muud ootamatut.

Ämmaemand on kõigi nende erinevate tunnetega harjunud. Võid temaga rääkida ka siis, kui sul pole probleeme.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:16