banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Sünnitus kodus

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Sünnitus kodus Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Sünnitus kodus,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Sünnitus kodus

Kui kodussünnitus on planeeritud ja rasedus on kulgenud komplikatsioonideta, on ema ja lapse psüühilis- -füüsiline heaolu parem kui haiglasünnituse korral. Võrreldes haiglas sünnitavate naistega vajavad kodus sünnitavad naised vähem sekkumist ja stimuleerimist, samuti vähem valuvaigisteid.

Miks naised valivad kodu? On palju erinevaid põhjuseid: 1. Tuttav keskkond, kus naine tunneb end vabalt, ta on olukorra peremees ja vähem pärsitud; 2. Kontakt ämmaemandaga on tihedam. Naine peaks ühe ja sama ämmaemandaga olema seotud raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel ajal. Selle aja jooksul areneb nendevaheline side, mis tähendab suurt emotsionaalset toetust, mis on omakorda oluline sünnituse edenemiseks; 3. Naisel on teine suhe abistajatega, sest selle asemel, et olla nende poolt juhitud, on nad külalised naise kodus; 4. Kodus pole rangeid käitumisjuhiseid, kuidas olla, mida süüa ja juua või kui kaua peab mingi periood kestma. Enesetunne on vabam ja vähem tagantkiirustatud; 5. Kodussünnitus on sündmus, millest võtab intiimselt osa kogu pere ja see jääb alatiseks ühiselu osaks nii paarile kui perekonnale; 6. Naist ei eraldata hetkekski lapsest.

Näidustused, mille puhul pole kodussünnitus võimalik: 1.Kui sünnitus algab enne 37. nädalat; 2. Kui looteveed on rohelised; 3. Kui on vaja stimuleerida pikaleveninud sünnitust; 4. Kui tekib sünnitusaegne verejooks; 5. Kui eelmise sünnituse ajal pole platsenta normaalselt irdunud.

Kui kaalud sünnituskoha valikut, siis pea nõu oma ämmaemanda ja naistearstiga.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:19