banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Valuvaigistid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Valuvaigistid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Valuvaigistid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Tavalised valuvaigistid nagu paratsetamool on tavaliselt liiga nõrgatoimelised, kuid neid võib kasutada, kui tunned selleks vajadust.

Petidiin

See on narkootiline aine - valuvaigisti, mida võib kasutada nii süstina (lihasesse) kui küünaldena (pärasoolde ). Valu ei kao küll täiesti, kuid pehmeneb ja aitab puhata, kui oled kurnatud ja suurtes piinades. Vahel kaasneb selle ravimiga peapööritus, unisus, uimasus, harva ka iiveldus või muidu halb enesetunne. Mõju kestab 2-3 tundi, kuid süsti ei tohi teha liiga hilja, sest ravim läbib platsenta ning võib pärssida lapse hingama hakkamist sündimisel.

Seljatuimestus - epiduraalanalgeesia (epidural analgesia)

[ Epiduraalanalgeesia ]

Anestesioloog (narkoosiarst) teeb tuimestuse, viies vajaliku ravimi seljaajukanalit ümbritsevate membraanide vahele. Ravimi sisseviimiseks paigaldatakse selgroolülide vahelt läbi peenike kateeter, mis jääb sinna sünnituse lõpuni ning võimaldab vastavalt vajadusele ravimit hiljem lisada. Nii tuimestatakse kõhtu ja jalgadesse viivad närvid ning valu kaob täiesti.

Seda meetodit kasutatakse ka keisrilõike tegemisel. Sel juhul saad kohe näha last ja oled teadlik kõigest toimuvast. Seljatuimestusega lõikus on väiksema riskiga kui üldnarkoosiga.

Pärast sellist tuimestust kuulud sa erijälgimisele, kuna protseduur võib mõjutada su vererõhku ja sünnitegevust. Väheneb ka kogu alakeha tundlikkus ning sõltuvalt olukorrast jääd kas päris pikali või siis liigud vaevalisemalt. Tihti on selle meetodi puhul vaja kasutada sünnituse kunstlikku stimuleerimist, kuna ka sünnitegevus võib nõrgeneda.

Naerugaas koos hapnikuga

Naerugaasi ja hapniku sissehingamisel kontraktsioonide ajal on tulemuseks valu mõningane leevendumine ja hajumine. Samal ajal võid tunda kerget peapööritust, pisut kõrgendatud meeleolu või lihtsalt uimast olekut. Paljudele naistele see kombinatsioon meeldib, kuigi hiljem sa võib-olla ei mäleta kõike toimunut.

Ämmaemand juhendab sind naerugaasi hingamisel.

Paratservikaalne  blokaad

Paratservikaalne blokaad tuimestab tupe ja lahkliha ning sellest võib sünnituse väljutusperioodis vahel kasu olla.

Seda süstitakse nagu kohalikku tuimestit, kuid pressimisvajaduse võimaliku kadumise tõttu võib ta sünnituse teist osa pikendada ning on tänapäeval harva kasutusel.

Üldnarkoos

Üldnarkoosi, mille all sa oled teadvuseta ja kunstlikul hingamisel, kasutatakse keisrilõike korral. Eriti siis, kui on kiire ning seljatuimestuse tegemiseks ei jää aega.

Akupunktuur ja tsooniteraapia

Need alternatiivsed valu vaigistamise moodused on saadaval vaid üksikutes kohtades, kuid nad on muutumas üha populaarsemaks.

Steriilse vee paapulid

See on meetod, mille käigus süstitakse väike kogus steriilset vett naha ülemise kihi alla, enamasti nimmepiirkonda. Süst tekitab torkiva valu, mis kaob kuni 90 minutiga.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:47