banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Vahel ei kulge sünnitus plaanipäraselt

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Vahel ei kulge sünnitus plaanipäraselt Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Vahel ei kulge sünnitus plaanipäraselt,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Vahel võib juhtuda ettearvamatusi, mille tulemusena ei kulge sünnitus nii, nagu sina seda sooviksid. Isa võib saabuda liiga hilja või tuleb appi võtta tehnilisi vahendeid.

Loote erinevad  asendid

Kõige tavalisem loote asend on eesmine teisend, kus laps sünnib kukal ees. Ometi võib juhtuda, et pea ei kummardu sünnituse alguses ettepoole. Üksikutel juhtudel võib pea olla tahapoole painutatud. Sel juhul sünnib laps nii, et otsmik ja/või nägu tulevad esimesena.

Umbes 3% beebidest sünnib tuharad või jalad ees. Seda kutsutakse "tuharseisuks".

Kui loode asub tagurpidi veel 36.-37. rasedusnädalal, soovitatakse välist pööret loote ringikeeramiseks eesmisse teisendisse. Ka siis, kui see ei ole võimalik, võib sünnitus ikkagi normaalselt õnnestuda. Kui tekivad mingid normist kõrvalekalded, tehakse keisrilõige. Räägi sellest oma arsti või ämmaemandaga.

Hapnikuvaegus sünnituse ajal

Kui loote süda lööb sünnituse ajal normaalselt, on lootega kõik korras.

Kokkutõmmete ajal südamelöögid tavaliselt aeglustuvad - ka see on normaalne.

Kui loote südamelöögid on juba pikemat aega aeglased, on see märk loote verevarustuse ja ühtlasi ka tema hapnikuga varustatuse puudulikkusest.

Võib-olla on nabaväät kokku surutud. Platsenta vereringe võib olla ebapiisav sagedaste ja tugevate või pikkade emaka kokkutõmmete tõttu. Aga ka platsenta juba nõrgenenud funktsiooni tõttu, mille tulemusena ei tule platsenta kokkutõmmetega kaasneva lisapingega toime.

Kui loode on sünnituse ajal hapnikuvaeguses olnud, võib ta üsna nõrk olla ja paaril järgmisel päeval hingamisel lisaabi vajada, et kopsud täituksid korralikult hapnikuga.

Üksnes väga pikaajaline ja raskekujuline hapnikuvaegus võib loodet kahjustada.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:44