banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Sünnitamise asendid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Sünnitamise asendid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Sünnitamise asendid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Sünnitamise asendid

Sünnituse alguses võivad tuhud väga valusad olla. Nad võivad sind heidutada, sest nüüd algab see kauaoodatud sündmus. Igal naisel on valud erinevad.

Sünnitusteed on kaarjad. Seega võib valu vastu aidata asendite muutmine. Võib proovida sirgelt kõndimist, käed ümber abistaja kaela, nii et raskusjõud suruks beebi otse emakakaela vastu.

Võib-olla tunned end paremini kott- toolil istudes või lamamistoolis lamades. Vahest on kasu, kui toetad käed reitele, kummardudes veidi ette ja õõtsutad ennast.

Ka sooja vee protseduurid (vann või dušš) aitavad. Vahel leevendavad valu kuumad rätikud või külmad kompressid.

Mõnedele meeldib teha lõdvestusharjutusi, teistele aga hingata oma tavapärases rütmis. Endale sobivaimat varianti otsides tasub rääkida ämmaemanda või partneriga.

Väljutusperioodi tuhude ajal võid valida erinevate asendite vahel, mis tunduvad sulle paremad. Naine otsustab ise, kas sünnitada seistes, põlvitades, neljakäpukil või istudes. Räägi ämmaemandale oma ootustest ja soovidest ning püüa mitte pettuda, kui need kõik ei täitu. Asjaolud ja naise enese energia võivad oodatust suuresti erineda.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:50