banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Pikad ootetunnid enne beebi ilmaletoomist

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Pikad ootetunnid enne beebi ilmaletoomist Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Pikad ootetunnid enne beebi ilmaletoomist,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Pikad ootetunnid enne beebi ilmaletoomist

Sünnituse algus, kui naine on enamasti alles kodus, võtab aega mitmeid tunde. Sel ajal saad sa vabalt ringi liikuda, käia dusi all või vannis ning süüa. Sa võid ka puhata, aga kui tunned tuhude tugevnemist ja sagenemist, tuleb haiglasse minna. Üldjuhul soovitatakse minna haiglasse, kui tuhud on iga 5 minuti järel või sagedasemad, kuid see sõltub ka sinu elukohast ja haigla kaugusest. Küsi täpsemaid juhiseid perekooli tunnis, oma ämmaemandalt või arstilt.

Sünnitaja meeltetaju on teravnenud: vale muusika või jutt võivad mõjuda häirivalt,  õigesti valitud keskkond võib palju abistada.

Vahepealses üleminekufaasis avanemisperioodist väljutusperioodi on meeleheide üsna tavaline nähtus. Samuti tekib tihti soov kõik sinnapaika jätta, kuni ämmaemand ütleb, et nüüd kohe see juhtub. Siis leiad kindlasti üles veel allesjäänud jõutagavarad.

Emakat võiks võrrelda suure elastse lihaselise kotiga, milles asub loode. Allosas lõpeb emakas emakakaelaga ning läbi emakakaela läheb kanal, mis kõik kokku näeb välja nagu kinninööritud kotisuu. Emakakael avaneb tuppe.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:51