banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Ettevalmistumine sünnituseks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Ettevalmistumine sünnituseks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Ettevalmistumine sünnituseks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Ettevalmistumine sünnituseks

Tänapäeval ei ole paljud inimesed harjunud olema rasedate ja sünnitavate naiste läheduses ning ei oska beebit toita. Seepärast tasub käia peredele mõeldud ettevalmistustundides. Haiglate sünnitusosakondade või naistenõuandlate kaudu pakutakse tasuta sünnituseelseid kursusi, kus kohtutakse ka teiste beebiootel peredega. Oma kogemuste jagamine teiste samas seisundis inimestega on enamasti kasulik ja meeldiv. Kursustel jagavad oma teadmisi ämmaemandad ja vahel ka füsioterapeut. Õpetatakse sünnitusel toimuvat, eneseabistamise võtteid ning vastsündinu eest hoolitsemist.

Viimastel aastatel korraldavad väga põhjalikke tasulisi kursusi peredele ka erafirmad ning mittetulundusühingud. Pakutakse erinevaid loenguid, vestlusi, filme, treeninguid, kus saab harjutada massaa˛i, lõdvestumis- ja hingamisharjutusi ning erinevaid sünnitusasendeid nii saalis kui ka vees.

Perekooli tundides õpitakse oma keha vormis hoidma, treenima ning raseduse ja sünnituse ajal õigesti kasutama. Sel viisil saab vältida erinevaid raseduse ja sünnitusega kaasnevaid probleeme ning lisaks saadakse palju informatsiooni sünnituse kohta. Pakutavad kursused erinevad nii toimumise aja, kestuse kui ka loenguteemade poolest. Ka isa või mõni teine lähedane tugiisik on oodatud perekooli tundidesse. Kui sul on võimalus harjutada sünnitustehnikaid koos isaga, võib see hästi naljakas ja samas ka kasulik olla -nii saadakse ühine sünnitamiskogemus juba ammu enne tähtsat päeva. Seega tuleks juba raseduse alguses selgitada välja oma võimalused erinevatel kursustel käimiseks ning uurida, mida erinevad individuaalsed pakkumised hõlmavad ja millal tunnid toimuvad.

Enamasti teab ämmaemand, milliseid kursusi korraldatakse nii meditsiiniasutuses kui ka väljaspool seda.

Paljud kursused on mõeldud raseduse hilisema perioodi jaoks peamiselt seetõttu, et sünnitusviise saaks harjutada võimalikult enne sünnitust. Siiski tuleb kasuks oma keha treenimine juba raseduse varajases staadiumis, sest lihaste tugevdamine ja sünnitamiseks vormi saavutamine võtab aega.

Mida paremas vormis oled, seda paremini suudavad lihased loote järjest suureneva kaaluga toime tulla. Hea füüsiline vorm väldib ka selja ja jalgade ülekoormust. Niisiis hoiad ära, või vähendad nimmevalu, jalakrampe ja lampjalgsuse tekkimist raseduse ajal.

Sünnituseelsetes tundides räägitakse ka sünnitusvalude vähendamise võimalustest näiteks hingamis- ja lõdvestumistehnikate abil. Naistele antakse nõuandeid, milline on õige kehaasend tuhude korral. Samuti saab teada, kuidas su keha erinevates pressimisasendites toimib.

Isa või keegi teine, kelle oled valinud oma sünnitusel osalema, saab teada, kuidas ta saab su valu kõige paremini leevendada ning kuidas teha lõdvestavat massaa˛i.

Lisaks kogemuste vahetamisele teiste rasedatega ja nendega, kes on juba varem sünnitanud, on sul ka võimalus saada teada kõige uuemaid fakte rasedusest, sünnitusest, imetamisest või ka perekonnaks saamisest. Paljud sünnituseelsetes tundides käinud naised vahetavad omavahel aadresse-telefone ning kohtuvad taas juba parast sünnitust.

Viimastel aastatel on hakanud levima ka vees toimuvaks sünnituseks ettevalmistumise treeningud. Sellise tunni eeliseks on muuhulgas ka tõsiasi, et raseda keha kaotab vees oma kaalu ning naine võib seega palju vabamalt liikuda, koormamata seejuures oma selga või vaagnat.

Treeningud vees on hea mõte ka siis, kui planeerite vesisünnitust. Küsi ämmaemandalt, kas sinu elukohas on selline võimalus olemas. Juhul, kui sinu elukohas pole võimalik treeningutel osaleda, võid hankida informatsiooni muul viisil -raamatud, ajakirjad, internet, videod. 

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 03:43