banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Emotsioonid ja kooselu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Emotsioonid ja kooselu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Emotsioonid ja kooselu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Ema

Raseduse esimesel perioodil võib tulevast ema kohati mõjutada hirm tuleviku pärast ja võibolla tekib koguni kerge masendus. Enamasti on aga tulevane ema rõõmus ja elevil ning käib ringi uneledes. Mõnikord võid ka lihtsalt istuda ja vaadata oma paisunud kõhtu ning tunda, kuidas laps kasvab. Sinu keha teeb su õnnelikuks ning tõstab enesehinnangut.

Hiljem, raseduse viimastel kuudel võid iseendale tunduda tohutu suure, ebamugava ja deformeerununa. Sellistel tunnetel ei tohiks siiski lubada oma tuju rikkuda. Samuti ei tasu loobuda oma välimuse eest hoolitsemisest. Enamus inimesi leiab siiski, et rasedad naised on ilusad, sest ootusrõõm paneb särama.

Raseduse lõpupoole võid sa vahel taas rahutust tunda. Muretsed, kas kõik on ikka korras ja milline saab olema tulevik. Räägi oma mõtetest, muredest ja tunnetest lähedastega. Kasuta ka ämmaemanda abi, sest temal on palju kogemusi. Tõsi, teiste elukogemuste rakendamine oma probleemide lahendamiseks võib tunduda keeruline. Ometi on sellest abi, kui te mõlemad püüate oma tunded sõnadesse panna .

Isa

Isaks olemine on uus ja raske ülesanne. Mees ju ei tunne oma kehas loodet ja mõned isad muutuvad seepärast ema peale armukadedaks. Aga kui sa ei jäta ennast rasedusest ja sünnitusest kõrvale, suudad imikuga luua hea, väga erilise ning lähedase suhte.

Tõenäoliselt mõtled toimuvatest muutustest, sest seni olete olnud ju paar, aga nüüd saavad teist lapsevanemad. Ilmselt juba teate, milline tulevane elu olla ei tohiks. Kogemus sellest tuleb sõprade vaatamisest, kellest said vanemad ning kelle kogu elu hakkas keerlema lapse ümber. Räägi oma ootustest ja tunnetest tuleviku osas.

Tuleta endale meelde, et lapsevanemaks saamine on aeglane küpsemisprotsess.

Seks

Oma vajaduste väljendamine on esimene samm teel hea ja ilusa kooselu poole. Püüdke teineteisele siiralt rääkida, miks te hetkel tahate või ei taha seksida.

See võtab aega, seega harjutage!

Mõlemad, nii ema kui isa võivad märgata, et raseduse jooksul suguiha tugevus muutub. Tihti tunneb rase alguses iiveldust ja väsimust. Sageli on füüsiline lähedus, õrnus ja kallistamine palju tähtsamad kui seksuaalvahekord. Sinu abikaasa või sõber peaks ka veidi ettevaatlikum olema. Kindlasti tuleks sellest omavahel rääkida.

Mõned naised näiteks tunnevad end atraktiivsemana paisuvate rindade, juba välja paistva raseduse ja kõhus kasvava loote tõttu. Tõepoolest -see võlub paljusid mehi.

Teised seevastu ei tunne ennast üldse seksuaalselt ahvatlevana, kuid need tunded võivad raseduse ajal tihti muutuda.

Enamusel naistel suureneb suguiha raseduse keskel, kuid lõpupoole hakkab suur kõht paljusid naisi koormama ning seksuaalvahekord võib vaatamata valitud poosile raskeks osutuda. Võib-olla annavad raamatus olevad illustratsioonid uusi ideid ja inspiratsiooni.

Ära karda seksuaalvahekorra ajal lootele haiget teha. Kui rasedus kulgeb normaalselt, ei juhtu lootega midagi halba. Loode on ju looteveega ümbritsetud ja emakas hästi kaitstud.

Siiski võib paisunud koht sind segada ja kasvades veelgi ruumi võtta. Tihti on rasedal selili ebamugav lamada, sest emakas surub suurtele, kõhust südamesse suunduvatele veresoontele. Seega tasub raseduse ajal sobilikud poosid valida.

Kui sul on suguakti ajal valus või tekib pärast seksuaalvahekorda ja orgasmi veritsus, pead ühendust võtma oma arstiga.

Kui oled ka varem rase olnud ja enneaegselt sünnitanud, pead vältima seksuaalvahekorda raseduse sel perioodil, mil enneaegne sünnitus aset leidis. Aruta seda oma ämmaemanda või arstiga.

Mõnikord muutub emakas pärast orgasmi kõvaks ja esineb rohkem Braxton Hicks'i kokkutõmbeid, kuid seda võib pidada normaalseks.

Allikas: fert-c.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 02:55