banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Aineehitus

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Aineehitus Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Aineehitus,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Aine ehitus

Antud animatsioonis näeme, kuidas on konstrueeritud auto. Auto kere juures mängib olulist rolli konstruktsiooni vastupidavus paindele ja väändele. Aineehituse seisukohalt on määrava tähtsusega kvaliteetsed sulamid. On oluline, et põhikonstruktsioonis ei oleks mikropragusid.

Kuidas need tekivad?

Sulami puhul moodustuvad erinevate ainete aatomite vahel tõmbe ja tõukejõud (sidemed). Vajalik on, et sidemed tekiksid kõigi vajalike aatomite vahel. Kui nii ei ole, siis tekivad mikropraod, mis ajapikku suurenevad. Auto kere ei tohi deformeeruda, ta peab olema tugev (hästi vastu pidama paindele ja väändele).

Tänapäeva auto ei saa üle ega ümber tipptehnoloogiast. Auto ei ole enam kaugeltki mitte ratastel iseliikuv vanker, vaid kõrgtehnoloogiline teadussaavutus. Näituseks animatsioon, mis iseloomustab auto ja sidesatelliidi 'suhtlemist'. Auto on kui üks suur infokeskus. Põhimõtteliselt ei ole kaugel aeg, kus istume autosse, ütleme, et koju ja sinna ta meid ka viib.

Antud animatsioonis näidatakse, kuidas juhti teavitatakse liiklusoludest (ummikud, koordinaadid, optimaalne teekond punktist A punkti B).

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 21. 04. 2005. 10:23