banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Avastati Jupiteri 40. kuu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Avastati Jupiteri 40. kuu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Avastati Jupiteri 40. kuu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Avastati Jupiteri 40. kuu

 

Kasutades Hawaii mägedes asuvat observatooriumit avastas astronoom väikese kuu Jupiteri orbiidil, viies nii Jupiteri kaaslaste arvu 40 peale.

Hawaii ülikooli 2,2 meetrist Mauna Kea teleskoopi kasutanud Scott Sheppard on osalenud varem veel 22 Jupiteri kuu avastamisel. Uue kuu arvatav diameeter on 3,5 km ning orbiit ümber Jupiteri 748päevane, teatas CNN.

Päikesesüsteemi suurimal planeedil Jupiteril on hetkel suurim avastatud kuude hulk, Saturn järgneb 30 kaaslasega ning Uraan 21ga. Ega ilma asjata ei kutsuta Jupiteri "minipäikesesüsteemiks" - Jupiteri gravitatsiooni mõju all olevate objektide (kuud, komeedid, asteroidid) arv on päris suur. Pärast päikest on Jupiter meie päikesesüsteemi suurim mõjutaja.

Avastatud kuude arv päikesesüsteemis on rohkem kui kahekordistunud viimaste aastate jooksul, varem oli "kuude kuninga" tiitel Saturni käes 30 kuuga, millest oma tosin avastati alles 2000. aastal.

Uusim avastus, mille nimetuseks sai S/2002 J1, on minimaalselt Jupiteri tuntuimate planeedisuuruste kuude Io, Europa, Ganimedese ning Callisto sarnane. Peale väikese suuruse on uue kuu orbiit palju kaugem ning elliptilisem. www.epl.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 10. 2008. 07:05