banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Noorus ja matemaatika

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Noorus ja matemaatika Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Noorus ja matemaatika,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Noorus ja matemaatika

Mõned väidavad, et matemaatika on "kuiv" teadus, mis tegeleb ainult täiskasvanutele mõistetavate abstraktsete arutlustega, et matemaatika ei huvita noori, keda köidavad palju rohkem seiklusi ja rännakuid pakkuvad teadused (näiteks geograafia) või teadused, mis räägivad inimeste ja rahvaste saatusest (näiteks ajalugu) või ümbritseva maailma nähtustest või mis uurivad elu olemust ja maailmaruumi (näiteks bioloogia, astronoomia). Kas on see tõepoolest nii? Arvame, et mitte. Matemaatika võib köita noori, võib saada neile haaravaks harrastuseks. Toome mõne näite ajaloost.

  • Pascal (1623-1662) tegeles matemaatikaga lapsest peale. Umbes 8-aastasena avastas ta ja tõestas terve rea Eukleidese teoreeme. 16-aastaselt kirjutas ta uurimuse koonuselõigetest, 24-aastaselt sõnastas tõenäosusteooria alused.
  • Joseph Louis Lagrange (1789-1857) oli 18-aastaselt Torino ülikooli professor, aasta hiljem formuleeris ta isoperimirtriliste ülesannete lahendamise üldise teooria.
  • Laplace (1749-1827) õpetas 18-aastaselt sõjakoolis matemaatikat, 20-aastaselt sai aga kõrgkooli professoriks Pariisis.
  • Cauchy (1789-1857) oli 21-aastaselt insener ja avaldas silmapaistva uurimuse arvuteooriast.
  • Euler (1707-1783) sündis Šveitsi linnas Baselis, oli erakordselt kiindunud matemaatikasse. 20-aastaselt asus tööle Peterburi Teaduste Akadeemiasse, kolm aastat hiljem sai füüsikaprofessoriks ja 26-aastaselt Peterburi Ülikooli matemaatikaprofessoriks.
printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 21. 04. 2005. 10:18