banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Vaskkaablist valguskaablini ehk ühe kollektiivi lugu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Vaskkaablist valguskaablini ehk ühe kollektiivi lugu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Vaskkaablist valguskaablini ehk ühe kollektiivi lugu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

II maailmasõja sündmused 1. ] [ II maailmasõja sündmused 2. ] [ II maailmasõja sündmused 3. ]
[ Teed ja saatused ] [ Sündmuste kroonika ] [ Relvad ] [ Põlva Talurahvamuuseum - Karilatsi aeg ]
[ Kuidas Hitler koondas oma kätte võimu riigis ja alustas sotsiaalsete ümberkorraldustega ]
[ Vaskkaablist valguskaablini ehk ühe kollektiivi lugu ] [ Eesti Vabadussõda ] [ Eesti Vabadusvõitlejate Liit ]

Vaskkaablist valguskaablini ehk ühe kollektiivi lugu

See veebileht räägib lühidalt traatside ajaloost ja aastatel 1941-1942 saksa relvajõudude poolt ehitatud Königsberg-Riia-Tallinn-Helsingi kaabelliinist, mis oli esimene linnadevaheline kaabelliin Eestis ja milline on kasutusel veel tänagi. Ka räägitakse siin kaugside, kui iseseisva teenistusüksuse saamisloost ning kaugsidevõrgu arengust Eestis.
(Oma mälestustest jutustab Vaino Kallas.)

 


Iseseisva elekterside struktuurina eksisteeris kaugside Eestis ühtekokku nelikümmend kolm aastat. 1993. aastal see reorganiseeriti ja ühendati AS Eesti Telefoniga. Kaugsidestruktuuri vanimaks allüksuseks oli Pärnu kaugside jaoskond, mis tegutses kokku 45 aastat. Jaoskond teenindas valdavat osa Eestist väljuvaid kaugside kanaleid ning ehitas selle aja jooksul juurde mitu uut linnadevahelist kaugside kaabelliini. Ka oli jaoskonna teenindada ligi pool tuhat vabariigisisest sidekanalit. Jaoskonna tegevuse põhisuunaks oli teenindatavate kaugsidekanalite kvaliteetse töö tagamine, nende tehniliste parameetrite halvenemise ennetamine ja sideseisakute ärahoidmine. Pärnu kaugsidejaoskonna tegevuse lõpetamine 1998. aasal toimus vaikselt - ilma "järelhüüete" ja shampanjaklaaside kõlinata.

Ühe kollektiivi lugu oli otsa saanud. Küll aga kirjutas see väike kollektiiv Eesti traatside ajalooraamatusse juurde ühe olulise lehekülje. (V. Kallas)

Allikas: hot.ee/kaugside/

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 04. 2010. 06:54