banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Jaoskonna töödest ja tegemistest

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Jaoskonna töödest ja tegemistest Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Jaoskonna töödest ja tegemistest,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

 

Sama aasta suvel alustati Tallinn-Pärnu maantee rekonstrueerimist ja laiendamist. Kuna Tallinn-Riia sidekaabel oli maandatud maantee muldkeha serva, jäi see paljudes kohtades laiendatava maantee asfaltkatte alla, mis takistanuks magistraali teenindamisel juurdepääsu kaablile. Seepärast võeti vastu otsus - kaabel maantee rekonstrueerimise käigus välja kaevata ja uude trassi ümber paigutada. Selleks aga tuli kaablile vahele monteerida uusi vahetükke ning ümber paigaldada kümneid jätke, kondensaatormuhve ning pupiinikaste. Ühtekokku kanti selle maanteelõigu ümberehituse käigus ringi ja paigaldati uude trassi umbes 16 km kaugsidekaablit. See oli väga töömahuks töö, kuna kaabli väljakaevamine ja uude trassi süvendamine toimusid käsitsi.

1963. aasta oli Pärnu kaugside jaoskonnale eriti töörohke. Paar aastat tagasi käiku läinud tihendussüsteemide K-24-P2 kanalid Tallinn-Riia vahel olid kõik kasutusel ning tekkinud vajadus uute sidekanalite järele. Nüüd otsustati olemasolevad tihendussüsteemid K-24-P2 asendada 60-kanaliliste analoogsüsteemidega K-60-P2. Selleks tuli aga igasse võimenduslõiku ehitada juurde veel üks vahevõimendusjaam (MVP) ning vahetada vanades MVP-des välja kõik sobitusseadmed ja liinivõimendid.

Pärnu jaoskond ehitas ja monteeris Tallinna kaugejaamast kuni Iklani üksteist uut MVP-d. Kuna aga jaoskonna töötajatel oli nüüd juba olemas mõningased kogemused, saadi uute vahejaamade ehituse- ja montaa˛itöödega valmis paari kuuga. Raskendavaks asjaoluks oli see, et uute MVP-de ehitus, seadmete vahetus ja kõik häälestustööd tulid teha seni töötavaid K-24 tihendussüsteeme katkestamata.

Uute tihendussüsteemide ehitus Tallinn-Pärnu-Salacgriva-Riia vahel lõpetati 1963. aasta septembris ja oktoobri lõpus läksid kanalid tööle.Uued K-60-P2 tihendussüsteemi seadmed töötasid laitmatult ja mõnel aastal isegi unustati jaoskonnas ära, et need üldsegi olemas on. 1983. aastal asendati nende süsteemide liinivõimendid veelgi kaasaegsematega. Nimetatud analoog tihendussüsteemid Tallinn-Riia vahel lõpetasid oma täieliku tegevuse 1993. aastal. Kaabelliin Pärnu-Ikla vahel on aga kasutuses veel praegugi.

Heino Sepp

1967 aastal alustati Tallinn-Viljandi-Tartu kaabelliini ehitamist, kus esmakordselt Eestis kasutati väiksekabariidilist koaksiaalkaablit KT. Samal aastal moodustati Viljandisse Kaablijaoskond nr. 31, mis allus Narvas asunud Kaugside Kaablimagistraalide Rajoonile nr. 3 . Selle jaoskonna ülemaks oli Heino Sepp.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 04. 2010. 11:48