banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Tallinna Kaugside ja Televisiooni tehnikasõlm

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Tallinna Kaugside ja Televisiooni tehnikasõlm Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Tallinna Kaugside ja Televisiooni tehnikasõlm,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

 

1971. aastaks oli Eestis viis kaugside kaablijaoskonda. Neist olid Tallinna (nr. 54) ja Pärnu (nr. 53) jaoskonnad allutatud Riias asunud Kaabli ja Raadiorelee Magistraalide Rajoonile nr. 5, kuna Narva (nr. 31), Rakvere (nr. 32) ja Viljandi (nr.33) jaoskonnad kuulusid Narvas asunud Kaabli ja Raadiorelee Magistraalide Rajooni nr. 3 koosseisu.

Seoses kaugsidevõrgu jätkuva arenguga Eestis, alustas 1971. aasta 1. jaanuarist Tallinnas tegevust Kaabli ja Raadiorelee Magistraalide Rajoon nr. 8 (KRMR-8). Viimase alluvusse kuulusid nüüdsest Tallinna, Pärnu ja Viljandi kaugside jaoskonnad, kuna Rakvere ja Narva jaoskond jäid endiselt Narvas asunud Kaabli ja Raadiorelee magistraalide Rajooni nr. 3 alluvusse. Pärnu kaablijaoskond oli selleks ajaks olnud juba kakskümmend aastat Riia alluvuses.

Hans Kruus

Vastmoodustatud rajooni ülemaks Tallinnas oli Aegviidust pärit Albert Klaas. Moodustanud oma meeskonna ja pannud tööle vajalikud struktuurid, katkestas ootamatu surm Albert Klaasi tegevuse. Tema asemele asus seni Tallinna Kaablijaoskonna ülemana töötanud Hans Kruus. Rajooni peainseneriks tuli Venemaalt Lew Serdjuk, kes seni oli töötanud sideehituses.

Lew Serdjuk

Tallinna jaoskonna ülema kohale asus jaoskonna senine elektromehaanik Mati Kits. Pärnu kaugside jaoskonna ülemaks jäi edasi siinkirjutaja. Viljandi kaugside jaoskonna ülemaks oli algul Heino Sepp, kelle asemele asus alates 1976 aastast seni jaoskonna elektromehaanikuna töötanud Tiit Realo. Seoses Nõukogude armee tellimusel ehitatud Tallinn - Haapsalu - Kuressaare kaabelliini käikuandmisega, moodustati kaugside jaoskond ka Haapsalusse, mille ülemaks oli Harri Kurvits. Siitpeale hakkas linnadevaheline kaugsidevõrk Eestis kiiresti kasvama ja uued jaoskonnad moodustati ka Kosele ja Tartusse. Kose jaoskonna ülemaks oli Arvi Kuriks ja Tartu jaoskonnas Viktor Volkov.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 04. 2010. 11:51