banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Viimased lahingud Narva all

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Viimased lahingud Narva all Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Viimased lahingud Narva all,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Vabadussõja rängimad lahingud löödi Narva taga. Nende lahingute lõppedes lõppes ka Vabadussõda. Algasid need Loodearmee kokkuvarisemise ajal ja kestsid kuni 1919. aasta lõpuni, muutudes päev-päevalt aina ägedamaks ja verisemaks. Verisemaks peamiselt enamlastele. Eriti ägedad lahingud toimusid rahuläbirääkimiste ajal, kuna edu korral oleks neil olnud põhjust meilt soodsamaid tingimusi välja kaubelda.

Ülemjuhataja kindral Laidoneri korraldusel vahetasid Ida-Lätis meie 3. diviisi välja Läti väed ja see toodi Narva rindele. Samuti toodi Narva alla 2. diviisi kaks polku, Soomusrongide diviisi kaks polku ja kolm soomusrongi. Esimesele diviisile saadeti abiks Skautide ja Kuperjanovi polgu üksikud roodud. Et aga üksikute roodude saatmine teistesse väeosadesse oli ebaotstarbekas, astus sellele vastu polkovnik Parts, mille tulemusel sai Skautide polk omale iseseisva rindelõigu. Skaudid võitlesid vapralt nii punaüksustega kui ka tähnilise soetõbega, mis sel ajal tugevasti kogu maal levis. See haigus nõudis palju ohvreid nii sõjaväes, kui elanikkonna hulgas. Eriti aga valgekaartlastest loodearmeelaste hulgas.


Suurtükid positsioonil

Sõjategevus Narva rindel oli muutunud positsioonisõjaks, kus soomusrongid said oma dessantide ning kuulipilduja- ja suurtükitulega kaasa aidata vaid oma tegevuspiirkonna ulatuses. Püsiva rinde tõttu oli soomusrongide hiilgeaeg möödunud.

Lahingud Narva taga olid täis sangarlikku võitlust. Kuid kuna need olid tõrjelahingud, siis ei erinenud ühe või teise küla kaitsmine teineteisest, mis aga ei vähenda mitte mingil määral nende lahingute tähtsust ja meie võitlejate tublidust.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 07. 2005. 08:25