banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Jalavägi

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Jalavägi Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Jalavägi,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort


Jalavägi rindel

Väeliikidest kõige arvukam oli jalavägi. Toetatuna välisuurtükiväe poolt oli jalavägi vaenlasele vastupanu osutamisel peetud lahingutes põhiraskuste kandja. Jalaväe õlul lasus rindel sõja kõige väsitavam ja kurnavam osa - pidev valve- ja kaitse- tegevus. Asudes hõredate salkadena maastikul laiali, varjudes kaevikutes ja laskepesades ning olles nii öösel kui päeval, suvel kui talvel, relv käes alaliselt valvel - nii täitis jalaväelane oma rasket ja vastutusrikast kohust. Eriti raskeks osutus jalaväe ülesanne sõja algul, sest ta pidi astuma üksinda, ilma teiste väeliikide toetuseta, mis olid alles formeerimise järgus, vaenlase vastu.

Meie jalaväe löögivõimet aitas oluliselt tõsta suur kergekuulipildujate arv üksustes ja seda just põhjusel, et punaarmees need relvad täielikult puudusid. Seetõttu ilmnes meie tehniline üleolek, mis asetas meie jalaväeosad võrreldes vastasega paremasse olukorda.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 07. 2005. 08:51