banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Lahinglennud Venemaal ja Nachtschlahtgruppe 11

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Lahinglennud Venemaal ja Nachtschlahtgruppe 11 Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Lahinglennud Venemaal ja Nachtschlahtgruppe 11,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Üksus oli ainult mereluurega tegelemiseks aga juba liiga suureks paisunud. Nii siis varustati maalennusalgad 1943. aasta mais - juunis lennukitega Heinkel He-50 ning juuli lõpus saadeti teine lennusalk kapten Valter Reili juhtimisel Ilmeni Järve juurde rindele, kus spetsialiseeruti rinde ja selle lähitagala kohal kergetel lennukitel tegutsevateks öölahingulenduriteks (sisuliselt öisteks pommituslenduriteks). Algul baseeruti Staraja Russa lähedal Tulebljas, pommitades rinnet Lovati jõe ääres. Mõne aja pärast saadeti lennusalk aga Dnost umbes 40 km põhja pool asuvale Relbitsa lennuväljale ja varsti sealt edasi Leningradi lähistele, Siverskaja lennuväljale, kust käidi Kolpino ümbrust pommitamas. Peagi, oktoobri algul järgnes uus kolimine. Seekord oli sihtpunktiks Pihkva lähedal olnud lennuväli Pihkva-West. Nüüd saabus Tallinnast sinna ka kolmas lennusalk. Peale kõige muu osaleti siin ka partisanide vastases võitluses. Novembri algul järgnes uus kolimine Neveli lähistele, Idritsa lennuväljale. Seal viibiti Neveli rindel tegutsedes kuni 1944. aasta veebruari alguseni. Vahepeal olid toimunud aga ka organisatsioonilised muudatused. 1943. aasta novembris moodustati senisest Aufklärungsfliegergruppe 127 teisest ja kolmandast lennusalgast iseseisev lennugrupp, nimetusega Nachtschlachtgruppe 11, mille ülemaks sai kapten Paul Lehmann, merelennusalk jäi aga tegutsema kui üksik lennusalk 1/127. Selle salga ülemaks jäi senine esimese lennusalga ülem, eestlane ülemleitnant (hiljem kapten) William Laanekõrb.

1944. aasta jaanuaris murdsid Nõukogude Liidu väed Leningradi blokaadi ja liikusid kiirest läände, saabudes juba veebruari alguseks Eesti piiridele. Iseenesest mõista tekitas see kõikides eestlastes suurt ärevust ja soovi osaleda edaspidi otseselt Eesti piiride kaitseks peetavates võitlustes. Ja nii hakatigi seni Venemaal tegutsenud eesti väeüksusi Eestisse koondama. Ka Nachtschlachtgruppe 11 selline taotlus leidis Saksa väejuhatuse poolt arusaamist ja lennugrupp saabuski veebruari algupäevil Narva rindele. Grupi tugikohaks sai rinde lähedal paiknev Jõhvi lennuväli, kust Eesti kaitselahingutes osaledes oli lennuüksuse ülesandeks Narva rinde ja selle lähitagala ning ühendus-juurdeveoteede pommitamine.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 09. 2005. 14:21