banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Liibavi ja Pärnu lennukool

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Liibavi ja Pärnu lennukool Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Liibavi ja Pärnu lennukool,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Nagu eespool juba öeldud, alustati 1943. aasta kevadel, veel Sonderstaffel Buschmannis uute vaatlejate ja pardalaskurite väljaõpet. Kuid plaanid olid suuremad. Saksa väejuhatus oli lõpuks arusaamisele jõudnud, et välismaalased on vajalikud isegi lennuväes ja nii formeeriti 1943. aasta sügisel Lätis, Liibavis (praegu Liepaja), Grobini lennuväljal lennukool eestlaste ja lätlaste väljaõpetamiseks. Tegevust alustati septembris. Selles koolis, mis ühtlasi oli ka Ergänzungsnachtschlachtgruppe Ostland, õpetati välja nii lendureid, pardalaskureid kui ka maapealset tehnilist koosseisu. Teostati nii algajate väljaõpet kui ka varem lennuväljaõppe saanud, kuid reservis olnud lendurite täiendavat koolitust. Kooli juhtkond koosnes sakslastest, kuid lennuõpetajad olid vastavalt kas eestlased või lätlased. Eestlastest lennuõpetajad olid kõik lahinguüksustest sinna saabunud, juba rindekogemustega mehed. Eestlastest lõpetas kooli 1943. aasta detsembris kuuemeheline grupp endisi lendureid, kellele oli antud täiendõpet ning 1944. aasta juuni algupäevil 26 lendurit, kes olid alustanud algajatena. Lisaks neile viidi läbi veel pardalaskurite kursus, mis lõppes mais ja motoristide kursus. Liibavi lennukool kujunes üleüldse välja suureks õppekeskuseks, kuhu saadeti kõik värskelt lennuväkke astunud mehed algväljaõppe saamiseks. Väljaõppe saanud lendurid, pardalaskurid ja ka maapealsed mehed saadeti Nachtschlachtgruppesse 11 täienduseks, lätlastest aga moodustati Nachtschlachtgruppe 12. Kooli eestlaste osa tegutses Liibavis kuni 1944. aasta juunini, mil ta üle viidi Pärnusse, kus jätkas tegutsemist Ergänzungsnachtschlachtgruppe Estland (tavakõnepruugis Pärnu lennukooli) nime all.

Pärnus tegutsemise ajal lõpetas kooli veel üks kaheksameheline grupp täiendõppel olnud endisi lendureid ja alustati ka uue algajate grupi väljaõppega. Paraku need mehed lenduritunnistuse saamiseni enam ei jõudnud. Kursus jäi pooleli seoses Eestist lahkumisega 1944. aasta septembris. Lendama õpiti, aga puudu jäi sõjaväelenduritele vajalikest oskustest (eeskätt pime- ja öö- ja pommituslennud), seega oleks vaja olnud veel umbes poolteist kuud väljaõppeaega. Ettevalmistamisel oli ka järgmise lendurite kursuse komplekteerimine, kuid need mehed tegid läbi ainult arstliku komisjoni, millega asi sedakorda lõppeski.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 09. 2005. 14:22