banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Miks Saksamaa kaotas?

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Miks Saksamaa kaotas? Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Miks Saksamaa kaotas?,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Sakslaste kaotuse põhjuseks sai esimeste võitluskuude eufooria. Selliseid võite, mis neile esmakuudel üsna teenimatult sülle langesid, ei osanud nad ette näha. Võitudest turgutatuna, võttis rassiteooria seninägematud mõõtmed, mis pimestasid kogu riigi kõrgema juhtkonna. Kristallööl toimunud juutide mõrvamisest sai rassieelistus jõu, mis hiljem hävitas mitte ainult Hitleri ja ta lähikonna, vaid heitis saksa rahva aastakümneteks häbisse ja alandustesse.

1941. aastal, sõja esimeses staadiumis sakslaste kätte langenud miljonid vene sõjavangid ei tähendanud sugugi mitte ainult Hitleri strateegia ja Wehrmachti üleolekut, vaid ka suure osa vene rahva usku sellesse, et nende vabanemine bolševike poolt loodud hullumajast pidi tulema Läänest. Niipea aga, kui selgus, et sakslased käitusid vene sõjavangidega veel halvemini kui enamlased oma rahvaga - lastes neid massiliselt surra külma ja nälja kätte - ning et Hitleri idapoliitika oli veel hullem kui enamlaste oma, siis lõppes ka järsult punaarmeelaste vangilangemine ja vene talumeeste püssid suunati sakslaste pihta. Viimaste käitumine oli teinud bolševike vihkajaist selle maa patrioodid.

Kõlab paradoksaalselt, kuid tegelikult oli Stalini suurimaks liitlaseks teises maailmasõjas Hitler, mitte aga Churchill ja Roosevelt. Hitler oma ülbuses ja rumaluses käitus nagu Stalini parim salaagent. See on ajalooline tõde, mida on raske ümber lükata.

Milliseks oleks võinud kujunenud maailm, kui Hitler poleks kohe algusest peale mobiliseerinud enda vastu kogu maailma juutluse. Kui ta oleks alustanud sõda N. Liidu vastu sõnumiga, et ta toob Ida-Euroopa rahvastele vabanemise ja enesemääramise õiguse ning oleks kohelnud vene sõjavange inimlikult?

Et sõja alguskuudel saadud võite edasi arendada, tulnuks Ukraina, Valgevene ja Baltimaad kuulutada iseseisvateks ning lasta bolševikest vabastatud Venemaal moodustada oma valitsus. Sel juhul oleks Nõukogude vastasesse sõtta astunud koos Saksa armeega võrdne idaeurooplaste ühendarmee, kes teadnuks, mille nimel nad võitlevad. Kuid Hitleri rassiarusaamad seda ei võimaldanud ja said talle ja kogu Saksamaale hukatuseks. Venelaste hiigelkaotused sõja algul, kui absurdne see ka poleks, muutusid neis tingimusteks aga võiduks. Kuid nagu öeldakse - keda Jumal tahab karistada, sellelt võtab ta enne mõistuse.

Asjade loomulikku käiku mõjutas oluliselt muidugi ka fakt, et kõigepealt Suurbritannia ja seejärel USA astusid liitu Teise maailmasõja peaagressori Nõukogude Liiduga. Loogilisem oleks olnud, et kahest halvast - [kommunistlik N. Liit ja natsionaalsotsialistlik Saksamaa] valivad end demokraatlikeks nimetanud lääneriigid oma liitlaseks vähem halva - s.t. Saksamaa. Kuid lääneriikide poolt tehtud valiku kaalukeeleks said ilmselt nende riikide ülivõimsa mõjuga juudi rahvusest rahandus- ja tööstusringkonnad. Kuna natsistlik Saksamaa oli läinud ülemaailmse juutluse vastu, tuli ta hävitada.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 09. 2005. 13:38