banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Allveelaevade relvad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Allveelaevade relvad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Allveelaevade relvad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Allveelaevade ühtsed relvasüsteemid

1934. aastal detsembris sõlmis Eesti valitsus Inglismaal asunud Vicers-Armstrong'i tehasega lepingu kahe allveelaeva valmistamiseks, mis pidid valmis saama 1937. aastaks. Vastavalt Soome sõjaväe juhtkonnaga saavutatud kokkuleppe kohaselt valmistati nende allveelaevade relvastussüsteemid viisil, mis võimaldasid kasutada soomlaste allveelaevadel kasutatavaid miine ja torpeedosid. Selleks tuli allveelaevade torpeedokanalitesse ehitada erilised rööpad. Nii oli tehtud ka Soome Vetehis-tüüpi allveelaevadega [Vetehinen, Vesihiisi ja Iku-Turso]. Selliste torpeedotorude kasutusele võtmisega said Eesti allveelaevad kasutada täiskaliibriliste [7500 x 53,5 sm) torpeedode kõrval ka Soome mereväes kasutusel olnud väiksemaid (600 x 45 sm] torpeedosid. Mõlema torpeedotüübi liikumiskiirus oli 35 sõlme.

 
 
Allveelaev Kalev
 
Eesti valitsuse poolt tellitud allveelaevad olid soomlaste omadest, mis olid valmistatud 1920. aastal, kiiremad, veeväljasurvelt suuremad ja tehniliselt märgatavalt kaasaegsemad. Eesti allveelaevad Kalev ja Lembit olid ookeani laevad. Nende veeväljasurve oli veepinnal 665 tonni ja vee all 853 tonni ning liikumiskiirus oli veepinnal 13,7 sõlme [umbes 25,4 km/h]. Soome Vetehis-tüüpi allveelaevade vastavad näitajad olid 494 tonni pinnal, 716 tonni vee alla ja kiirus 12,6 sõlme [umbes 23,3 km/h]. Vee all oli mõlema tüübi allveelaevade kiirus 8,5 sõlme [15,7 km/h]. Eesti allveelaevad võisid sukelduda kuni 90 m sügavusele. Soome laevad aga vaid 75 meetri sügavusele. Ka relvastuse osas olid Eesti ja Soome allveelaevadel erinevusi. Kalev ja Lembit võisid peale võtta kaheksa, Soome allveelaevad kuus torpeedot.
printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 23. 09. 2005. 21:53