banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Briti firma müüb pisikest «piilukaamerat»

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Briti firma müüb pisikest «piilukaamerat» Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Briti firma müüb pisikest «piilukaamerat»,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Briti firma müüb pisikest «piilukaamerat»

Suurbritannia telefonifirma 3 lasi eile müügile uue «piilukaamera,» mida on võimalik peita ükskõik millisesse kohta, kirjutab The Telegraph.

Firma andmetel saavad Pupillo-nimelist kaamerat kasutada eelkõige videoga mobiiltelefoni omanikud, sest seade töötab laetavatel patareidel ning pilti saab edastada ilma juhtmeta.

Uue kaamera hind on 150 naela (3450 krooni) ning seda saab kasutada koos videopilti võimaldavate kolmanda põlvkonna mobiiltelefonidega.

Kaamera pikkus on 12 sentimeetrit, selle akud töötavad ooterežiimil kuni 300 tundi ning kaamera on võimeline lindistama neli tundi järjest.

Kaamera ja mikrofoni käivitamiseks peab mobiiltelefonilt helistama koos kaameraga kaasa saadud salajasele numbrile ning peaaegu kohe jõuab helistaja mobiili otsepilt sündmuskohalt.

Uus kaamera on juba jõudnud tekitada avaliku diskussiooni inimeste privaatsusesse tungimisest.

Firma 3 esindaja kinnitas, et nende eesmärgiks ole kellegi privaatsuse hävitamine, vaid see on hoopis abivahendiks nii loomaomanikele kui ka lapsevanematele.

«Pupillo kaamera on tõeline uudistoode, mis võimaldab inimestel säilitada kontrolli olukorra üle, kui neid ise kohal pole,» selgitas tootjafirma esindaja Graeme Oxby.

Ta lisas, et firma viis potentsiaalsete klientide seas läbi kaamera kasutamisvõimaluste teemalise küsitluse ning vastused varieerusid seinast seina, alates kodu valvamisest ja lemmikloomade jälgimisest kuni kontrollimaks, kas triikraud on seinast välja tõmmatud.

Samas on mitmed Suurbritannia inimõigustega tegelevad organisatsioonid suunanud tähelepanu asjaolule, et vanemad võivad uue kaamera abil hakata jälgima ka lapsehoidjaid.

«Kui vanemal on oma lapse heaolu ja turvalisuse pärast mure, siis tasuks kõigepealt rääkida ikkagi lapsehoidajaga silmast silma ja mitte kohe kaamera üles panna,» oli Suurbritannia laste heaolu eest võitleva organisatsiooni National Childminding Association esindaja Liz Bayrami seisukoht.

Artikkel keskkonnast www.postimees.ee

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 12. 2005. 08:12