banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Teadlaste sõnul on hakanud tekkima uus ookean

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Teadlaste sõnul on hakanud tekkima uus ookean Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Teadlaste sõnul on hakanud tekkima uus ookean,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Teadlaste sõnul on hakanud tekkima uus ookean

Etioopia, Ameerika ja Euroopa teadlased jälgivad Etioopia kirdeosas kõrbesse tekkinud lõhet, mis võib asjatundjate väitel olla uue ookeanireservuaari sünd, vahendab AP.

Briti, Prantsusmaa, Itaalia ja USA teadlased on 59 kilomeetri pikkust lõhet uurinud sestsaadik, kui see septembris Afari kõrbes avanes. Teadlaste hinnangul võib kuluda miljon aastat enne, kui see avaus täielikult ookeaniks kujuneb.

Praeguseks ligi nelja meetri laiune lõhe tekkis kolm nädalat pärast seda, kui maavärin 14. septembril Boina piirkonda raputas. Regioon asub 993,6 kilomeetri kaugusel pealinnast Addis Abebast, ütles 18-st teadlasest koosneva uurimisrühma juht Dereje Ayalew.

«Me usume, et me oleme näinud uue ookeani reservuaari sündi,» ütles Addis Abeba ülikooli teadlane Dereje. «See on teaduse ajaloos enneolematu, sest tavaliselt me näeme lõhet pärast selle teket. Siin me vaatame aga fenomeni.»

Teadlasterühma avastust tutvustati Ameerika geofüüsikaliidu kohtumisel San Franciscos.

Etioopia Afari geofüüsika litosfäärilises eksperimendis osalevad lisaks Royal Holloway teadlastele veel asjatundjad Leicesteri, Leedsi ja Addis Abeba ülikoolidest.

Teadlased kasutavad tundlikke instrumente, mis võimaldavad uurida sügaval maakera sees toimuvat.

Dereje sõnul on mõra kõrbes pika protsessi algus, mis võib lõppeda sellega, et Etioopia idaosa eraldub ülejäänud Aafrikast. Afari kõrb eemaldub mandrist umbes 20 millimeetri võrra aastas.

«Maakoor Afari all hakkab sarnanema koorele, mis on leitud Punasest merest,» lisas Dereje.

Teadlastel on plaanis rajada observatoorium, et lõhet jälgida ja edasisi arenguid uurida.

Artikkel keskkonnast www.postimees.ee

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 12. 2005. 08:14