banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Lähiajal ähvardab väljasuremine 800 looma- ja linnuliiki

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Lähiajal ähvardab väljasuremine 800 looma- ja linnuliiki Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Lähiajal ähvardab väljasuremine 800 looma- ja linnuliiki,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Lähiajal ähvardab väljasuremine 800 looma- ja linnuliiki

Teadlased kaardistasid üle maailma paigad, kus looma- ja linnuliike ähvardab lähiajal väljasuremine. Kaardile on kantud ligi 800 looma- ja linnuliigi levialad, vahendab BBC.

800-st liigist enamiku esindajaid leidub vaid ühes paigas maailmas, enamasti troopikas, ning teadlaste sõnul kaovad nad peagi maamunalt, kui kiiresti midagi ette ei võeta.

Samas kirjutavad teadlased väljaandes Proceedings of the National Academy of Sciences, et osa liikide kaitsmine läheks aastas maksma alla 1000 USA dollari.

Väljasuremisohus liikide raporti taga seisavad erinevad looduskaitseorganisatsioonid, kes on koondunud suhteliselt hiljuti loodud Nullväljasuremise liidu (AZE) juurde.

AZE koostatud andmebaasis on nimekiri 595 paigast, kus leidub vähemalt üks «ohustatud» või «kriitiliselt ohustatud» liik.

Kõik need paigad on kas mõne liigi ainus eluala või elab seal teadaolevalt 95 protsenti vastava liigi esindajaid. Osa paiku on koduks enam kui ühele ohustatud liigile.

Kaardistatud 794 liigi hulgas on linde, imetajaid, kahepaikseid, igihaljaid taimi ja roomajaid.
Suurem osa ohustatud liikide elupaikadest asub troopikas ja arenguriikides.

Durrell Wildlife organisatsiooni teadusdirektori John Fa sõnul teevad nad ohustatud liikide piirkonnas koostööd kohaliku kogukonnaga.

«Meie strateegia ei näe ette keskendumist üksnes loomadele, vaid haarab ka koostööd kohalike kogukondadega ehk siis me teeme midagi nende elatamiseks,» ütles Fa.

AZE meeskond on välja arvutanud, et 595 kõige olulisema elupaiga säilitamiseks kuluks olenevalt kohast 470 kuni 3,5 miljonit dollarit aastas.

Artikkel keskkonnast www.postimees.ee

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 12. 2005. 08:18