banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Arvutiprogramm muukis lahti Mona Lisa naeratuse

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Arvutiprogramm muukis lahti Mona Lisa naeratuse Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Arvutiprogramm muukis lahti Mona Lisa naeratuse,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Arvutiprogramm muukis lahti Mona Lisa naeratuse

Amsterdami ülikooli teadlased katsetasid Leonardo da Vinci kuulsa maali «Mona Lisa» peal emotsioone eristavat tarkvara ning jõudsid järeldusele, et maalil kujutatud naine on õnnelik, vahendab BBC.

Arvutianalüüsiga selgus, et Mona Lisa on 83 protsenti õnnelik, üheksa protsenti pettunud, kuus protsenti hirmunud ja kaks protsenti vihane, rääkisid teadlased ajakirjale New Scientist.

Illinoisi ülikooli teadlaste arendatud programm koostab praegu andmebaasi noorte naiste nägudest, et selgitada välja keskmine «neutraalne» näoilme.

Standardset näoilmet kasutatakse hiljem teiste näoilmete võrdluse alusena.

Tunnete väljaselgitamisel arvestab see näiteks huulte kõverust ja kortsukesi silmade ümber.

New Scientist kirjutab, et fotode abil emotsioone eristav tarkvara võib viia selliste arvutite loomiseni, mis kohandavad oma tööd vastavalt kasutaja tujule.

Kõigi aegade üheks kuulsamaks maaliks peetav «Mona Lisa» on erutanud kunstisõprade meeli juba viis sajandit.

2003. aastal teatasid Harvardi ülikooli uurijad aga, et naeratuse nägemine maalil on üksnes illusioon, mis tuleneb inimtaju eripäradest ning on «nähtav» ainult siis, kui vaataja pöörab tähelepanu näolt kõrvale.

Leonardo da Vinci maalis oma kuulsaimat tööd aastatel 1503-1506 ning pildil olev naine arvatakse olevat Firenze kaupmehe ja metseeni Francesco del Giocondo abikaasa.

Artikkel keskkonnast www.postimees.ee

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 12. 2005. 07:26