banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Nikolai Reek

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Nikolai Reek Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Nikolai Reek,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kindralleitnant Nikolai Reek

Kindralleitnant Nikolai Reek lõpetas 1916. aastal lendurvaatlejate kooli. Pärast seda jätkas õpinguid Kindralstaabi Akadeemias. 1918. aastal oli Nikolai Reek Eesti sõjaväe staabiülem. Vabadussõjas osales paljudes lahingutes nii punavägede kui landesveeri vastu. Septembris 1919 ülendati koloneliks.

Pärast Vabadussõda oli Nikolai Reek mitmel vastutaval kohal Eesti sõjaväes. Aastatel 1923-1925 õppis sõjaasjandust Prantsusmaal. Hiljem töötas jällegi vastutavatel kohtadel sõjaväes, sealhulgas ka sõjaministrina. 1939. aastal kuulus Jüri Uluotsa valitsuse koosseisu.

Nikolai Reek oli kolme Vabadusristi kavaler ja üks markantsemaid ohvitsere Eesti sõjaväes.

12. märtsil 1941 ta arreteeriti ja viidi Solikamski Usollagi laagrisse, kus algas ülekuulamiste maraton. Eeluurimine, see tähendab - nälginud inimvare öised ülekuulamised, kartser ja moraalne surve kestis neli kuud.

Koos selliste süüdistustega nagu - viibis 1935. aastal Poolas marssal Pilsudski matustel, oli lähetatud 1939. aastal Saksamaale Hitleri sünnipäevale, kus teda esitleti Hitlerile ja kutsuti ka teelauda - süüdistati Nikolai Reeki laagris arreteeritud Eesti armee ohvitseridest ja endistest poliitikategelastest sõjalis-fašistlike salkade moodustamises ja relvastatud ülestõusu ettevalmistamises, et liikuda relvade abil vastu ja ühineda Saksa armeega.

Nikolai Reek'i ja tema kaaslastest ohvitseride Johan Soomani, Johannes Hollandi, Jaan Kurvitsa, Heino Onny, Felix Brede, Villem Ugandi, Oskar Järve, Richard Johani ja teiste kriminaaltoimik koosneb kuueteistkümnest paksust köitest, igaühes neist on 300-350 lehekülge.

Detsembris 1941 viidi kindralleitnant Nikolai Reek laagrist Solikamski vanglasse kus ta 18. mail 1942 mõrvati.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 01. 2006. 08:34