banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Paul Lill

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Paul Lill Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Paul Lill,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kaitseminister kindralleitnant Paul Lill

Kindralleitnant Paul Lill oli lõpetanud Vilno sõjakool ja kindralstaabi akadeemia Peterburis, kus mõlemal pool oli tema kursusekaaslaseks Johan Laidoner. Vabadussõjas oli Paul Lill operatiivstaabi osakonnaülem ja hiljem korraldusvalitsuse ülem. 1920. aasta märtsist oli ta kindralstaabi valitsuse ülem ja sama aasta oktoobrist sõjavägede staabiülem.

1925. aastal määrati Paul Lill kaitseministri abiks ja 1933. aastal kaitseministriks. 1939. aastal jäi pensionile. 1940. aastal tühistas nõukogude võim tema pensioni ja ta hakkas raamatupidajaks.

Kindralleitnat Paul Lille arreteerimisorder, mis kannab tšekisti Sergei Kingisepa allkirja, on kinnitatud Boris Kummi poolt 11. juunil 1941. P. Lill arreteeriti 14. juunil ja saadeti Põhja-Uuralis asunud vangilaagrisse. Tema süüdistusaktis on kirjas: "Oli kodanlikus Eesti armees kõrgetel juhtivatel kohtadel, ka sõjaminister. Viis läbi kodanliku korra kindlustamise poliitikat. Võitles Nõukogude Liidu vastu."

Paul Lill suri 13. märtsil 1942. aastal Sverdlovski NKVD vanglas. Tema uurimistoimik aga lõpetati alles 18. mail 1942.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 01. 2006. 08:38