banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Hugo Kauler

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Hugo Kauler Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Hugo Kauler,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kindralleitnant Hugo Kauler

Kindralmajor Hugo-Eduard Kauler oli Eesti Vbadussõja ajal Eesti suurtükiväe polguülem. 1924. aastal määrati ranna-, õhu- ja sisekaitse staabiülemaks. Alates 1928. aastast oli H. Kauler III diviisi staabiülem ja 1937. aastast suurtükiväe inspektor. 1940. aastal määrati ta 22. territoriaalkorpuse 182. laskurdiviisi suurtükiväe ülemaks.

1941. aasta 8. juunil saadeti Hugo Kauler koos nelja kõrgema suurtükiväe ohvitseriga Moskva Džeržinski-nimelisse Suurtükiväeakadeemiasse, kus pidi toimuma 6-kuuline täienduskursus eesti, läti ja leedu suurtükiväe juhtkonnale. 16. juunil jõuti Gorohhovetsi õppelaagrisse ja kohe algasid ka õppused. 21. juunil algas sõda ja 24. juunil 1941 kõik Balti riikidest õppustele saabunud ohviserid arreteeriti ja viidi rongiga Krasnojarskisse. Edasi läks teekond mööda Jenissei jõge lodjaga kaugele põhja - Dudinka jõesadamani ja sealt Norilskist 80 km kaugusel, Lama järve ääres asunud erilaagrisse.

Kindralmajor Hugo Kauleri süüdisusaktis on kirjas: "Koordineeris oma tegevust kindral Judenitšiga. Toetas Trotskit Bresti rahu küsimuses. Oli meelestatud nõukogude vastaselt ja suhtus eitavalt Nõukogude armee sissetoomisse Eestisse. Võttis osa revolutsiooniliste tööliste mahalaskmisest 1. detsembril 1924."


Mälestustahvel Lamal

4. juulil 1942 toimunud Erinõupidamise otsus kõlab: "Aktiivse revolutsioonivastase tegevuse eest - mahalaskmine."

Hugo Kauler hukati pealtnägijate ütluste järgi 22. septembril 1942 NKVD leitnant Sakulini poolt. Tema laip peideti kivide alla, mille asukoht on teadmata. Lama järve äärde Eesti, Läti ja Leedu delegatsioonide poolt balti ohvtseridele püstitatud mälestusmärgi jalamil on Kauleri haud sümboolne.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 01. 2006. 08:40