banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Relvaga valele vastu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Relvaga valele vastu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Relvaga valele vastu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

(Ajaleht Uus Elu nr. 25, 29.veebruar 1944)

Käesoleva aasta 3. veebruaril ilmus inglise ajalehes Daily Mail 16-st liiduvabariigist koosnev N.Liidu kaart, kus Balti riigid - Eesti, Läti ja Leedu- on toodud ära N.Liidu liiduvabariikidena. Ühtlasi on sama kaardi juures tähendatud, et: nüüd on N.Liidu üksikutel liiduvabariikidel õigus pidada oma sõjaväge, sõlmida välispoliitilisi leppeid ning astuda omal tahtel igal ajal liidust välja.

Seoses sellega andis Eesti Omavalitsuse juht Dr. Mäe mõningaid selgitusi. Ta vihjas esmajoones asjaolule, et kui N. Liit lubab igal liiduvabariigil pidada oma sõjaväge, siis andku N. Liit nüüd välja eesti väeosad, millised ta omal ajal Venemaale viis, sest meie vajame neid nüüd bolševismi vastu. Mis puutub aga sellesse, et N.Liit lubab igal ajal liiduvabariikidel liidust välja astuda, siis meil pole seda vaja teha, kuna me pole kunagi N.Liitu astunud.

Peatudes Daily Mailis ilmunud kaarti juures, märkis Dr. Mäe, et Inglismaa on loovutanud Eesti N. Liidule. Sellise kaarti ilmumisega on selgesti näha, et Briti tahab oma kriitilises seisukorras oleva maailmariigi säilimiseks bolševike kaasaabil Euroopa kultuurrahvad N. Liidu meelevalla alla anda. See kaart ja see samm tõestavad selgelt, et Inglismaa ei hooli Euroopa kontinendist ega selle kultuurist, sest kuidas muidu saaks ta kaasa aidata Euroopa eelposti -Balti rahvaste - hõivamisel bolševismi poolt.

Kõigi selle juures on unustatud üks fakt: nimelt sel momendil, kui N.Liit meid ründab ja Inglismaa nõusolekul Eestit endale nõuab, on eesti rahvas end vabatahtlikult mobiliseerinud. Mobilisatsioon oli aga sisuliselt rahvahääletus. Kui eesti rahvas oleks tahtnud kuuluda N.Liitu, siis oleks mobilisatsioon nurjunud. On aga tõsiasi, et mobilisatsioon pole mitte ainult täielikult õnnestunud, vaid et võitlusse kutsututega on liitunud ka väga suurel hulgal vabatahtlikke.

Seda, eesti rahva võitlust bolšsevismi vastu toetavad kõik Eestis tegutsevad kirikud. Seda võitlust on avalikult õnnistanud ka Rooma katoliku kiriku pea, baptistide ja advendistide kirikupead ning loomulikult eesti suuremad usutunnistused - luteri ja õigeusu kirik.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 01. 2006. 14:44