banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rünnakut juhendasid Inglise instruktorid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rünnakut juhendasid Inglise instruktorid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rünnakut juhendasid Inglise instruktorid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Üsna varsti peale Tallinna pommitamist hakati rahva hulgas rääkima, et seda tehti inglise instruktorite juhendamisel. Nagu nüüd tunnistajate abil on selgunud, vastasid need arvamused tõele.

Põhjus on lihtne. Inglastel olid Saksamaa linnade laospommitamise näol olemas juba nimetamisväärsed kogemused. Neid kogemusi ruttasid nad edasi andma ka oma partnerile ja sõbrale Stalinile. Milles seisnes inglaste pommitamise strateegia ja millised olid selle tagajärjed?

Londonis, St. Clement Danes Church - Kuningliku Õhujõudude peakiriku ees seisab mälestusmärk mehele, keda seal tuntakse "Pommitaja Harris" hüüdnime järgi. Mälestusmärk Harris'ele on püstitatud tänutäheks Inglismaale osutatud teenete eest Teises maailmasõjas, mis seisnes sadu tuhandeid tsiviilisikuist ohvreid nõudnud massiliste pommirünnakute korraldamises Saksamaa linnadele.

1943. aastal alustasid inglased intensiivset Saksa linnade pommitamist, mis toimusid briti Bomber Command (BC) ülema, lennuväemarssal Arthur Harris'e (1892-1984) käsul ja juhtimisel. Just nimelt temale kuulub ettepanek - murda linnade laospommitamise teel vaenlase tsiviilelanikkonna, eriti aga tööstuslinnade töötajate moraal.

Harrise poolt soovitatud pommitamise strateegia seisnes linnades nn. fire storm (tuletormi) korraldamises. Selle põhinõudeks oli, et alustada tuli südalinna pommitamisest ja see põlema süüdata. Hoonete põlemisest kuumenenud õhk kerkib suure kiirusega ülespoole, tekitades nn. tulise õhumulli, mis lõhkedes tekitab kõrvallinnaosade kohal tuletornaado, süüdates need omakorda põlema.


Mosquito

Sakslaste õhutõrje või öölendurite poolt tulistati pommitamise ajal põlema üks inglise pommilennuk Mosquito ja see kukkus Ülemiste järve juures alla. Lenduril õnnestus langevarjuga alla hüpata ja jäi ellu. Pommitamise ajal oma ülesandeid täitnud Julgeoleku Politsei töötajad panid langevarju hõljumist tähele ja said haarangu käigus piloodi kätte. Kõigi üllatuseks osutus selleks kaptenipagunitega kanadalasest naispiloot. See piloot tunnistas ülekuulamistel kõik puhtsüdamlikult üles, sealhulgas ka Tallinna pommitamise plaanide teostajatest ja elluviijatest.

Just selle naiskaptenist piloodi tunnistused avasid esmaselt tõe, millele hiljem saadi ka mujalt kinnitust ja mida järgnenud aastatel nõukogulased kohe kuidagi ei tahtnud tunnistada. Kogu "kangelaslik" Tallinna pommitamine pidi jääma ainult punaarmee suursaavutuseks. Samuti jagas see lendurrikkalikke andmeid venelaste relvastusest ja teadaolevatest rünnakuplaanides. Lendamist ja pommitamist õpetasid vene pommituslenduritele inglastest instruktorid. Tabatud naispiloot oli esimese rünnakulaine pommitajate üldjuht.

Iga selle rünnakulaine eskadrilliga olid kaasas inglastest instruktorid - navigaatorid, kelle ülesandeks oli spetsialistide tasemel kindlustada linna oluliste kommunikatsioonide ja hoonete hävitamine. "Tommide" ülesandeks oli ka "jõulupuude" allaviskamine õiges kohas. Taolised inglastest instruktorid olid kaasas ka teises rünnakulaines, kuid vähem, kuiesimeses. Siis ei saadud enam eksida, lõõmav linn oli heaks orientiiriks, lendamine olematuks muutunud õhutõrje tõttu ohutu. Muidugi ei taha ka britid seda fakti nüüd omaks võtta.

Hiljem toimus Tallinnale veel mitu väiksemat õhurünnakut.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 8. 03. 2006. 08:04