banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Saatuslik 1944

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Saatuslik 1944 Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Saatuslik 1944,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

1944 aasta tõi sõja taas Eesti piiridele ja Eesti pinnale. Igivana Narva-Peipsi piirivöönd, mis näinud juba nii paljusid venelaste sissetunge, muutus Punaarmee vallutussõja tulemusel jälle raskete kaitselahingute tandriks. Pikk ja närve kulutav maadlemine saksa okupatsioonivõimudega kõigi eesti väeosade koondamiseks kodumaa piiride kaitsele kandis 1944. aasta algul vilja. Natsionalistlik Saksamaa juhtkond pidi lõpuks olude sunnil loobuma oma senisest eesti rahva ja tema sõjaväe lahutamise printsiibist ja valdav osa eesti üksustest võis lõpuks asuda Eesti piiride kaitsele.

Meie vastas oli lääneliitlaste ülirohke relvaabiga toetatud venelaste hiigelarmee. Selle vastas olnud eesti üksused olid suures enamuses puudulikult relvastatud ja arvuliselt kümneid kordi väiksemad vaenlasest. Saksa väeosad, mis koos eestlastega meie idapiiril võitlesid ja mille abile võisime loota, näitasid üles sõjatüdimust ja kannatasid samamoodi puuduliku relvastuse, laskemoona vähesuse ja trantsportvahendite puuduse all.

Ometi suudeti aasta algul Punaarmee sissetung peatada. Eesti sõjamees näitas veelkord oma jõudu ja suurt kaitsetahet oma kodumaa kaitsmisel. 1944. aastal peetud kaitselahingutega kirjutati eesti lähiajalukku liialdamata veel üks sangarlik lehekülg. Seekord ei andnud võitlus küll ihaldatud tulemust, kuid ta andis vääramatu aluse järgnevale põlvele vabadusvõitluse jätkamiseks. 1944. aastal toimunud Eesti taasokupeerimine Punaarmee poolt naelutas vallutajad häbiposti ja lasub tänaseni raske süüdistusena tookord vallutajat toetanud vaba maailma rahvaste südametunnistusel.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 01. 2006. 05:02