banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Esimene Sõrvest evakueerimise plaan

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Esimene Sõrvest evakueerimise plaan Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Esimene Sõrvest evakueerimise plaan,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

10. oktoobril 1944 tegi Saarte kaitse staap otsuse, et Sõrvet ei suudeta kaitsta ja sellel ei ole enam ka erilist strateegilist tähtsust. Antud otsusest tulenevalt töötas 24. maabumisflotilli komandör ja staabiülem kindralmajor Karl Henke välja Sõrvest evakueerumise plaani, mis pidi teostuma kolmes etapis. Väeosade viimaseks lahkumistähtajaks oli määratud 19. oktoober 1944.

Kuid samal ajal, kui Sõrves peeti evakueerumise plaane, viis Saksa armee kõrgem ülemjuhatus kõik Saaremaa kaitsel olnud väeüksused XXXXIII armeekorpuse juhtimise alla ja korpuse komandör kindral Kurt Versock, saades teada evakueerumise plaanist, tühistas selle, põhjendades, et temale on ette kantud Sõrves kaitsel olevast 7000 saksa sõdurist ja tema arvates on see piisav jõud, et Sõrvet edukalt kaitsta. Saaremaal olnud ohvitseride selgitusi, et enamus sellest arvust on mitmesuguste ehitus-, varustus-, piirivalve-, sapööri-, õhutõrje- ja suurtükiväe üksuste sõdurid, kes ei oma jalaväelase ettevalmistust ega piisavalt jalaväe relvi ning laskemoona ja et pealegi on osa suurtükiväeüksusi taandunudsaartele ilma raskerelvadeta. Kõiki neid põhjendusi aga ei võetud kuulda.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 01. 2006. 08:08