banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Ranna kaitseliin ( 20.-21. okt. 1944)

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Ranna kaitseliin ( 20.-21. okt. 1944) Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Ranna kaitseliin ( 20.-21. okt. 1944),Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Arista kaitseliinilt taganema löödud väeosad taandusid kiiresti rajatud Ranna kaitseliini taha, mida kaitses väga kirju seltskond, mis oli kokku pandud erinevatest väiksematest mereväe ja maavägede üksustest. Kaitse põhijõuks oli mereväe 239. õhutõrjepataljonja kaitseliini juhiks sama pataljoni komandör korvetikapten Kurt Schulz. Samal ajal hakati rajama ka uut– Leo kaitseliini.

Tiivustatuna oma võidust Arista liinil ründasid nõukogude väed kohe ka Ranna liini. 20. oktoobril suudeti küll kõik rünnakud tagasi lüüa, kuid 21. oktoobril surusid ründajad oma tankikiilu läbi kaitse vasaku tiiva. Õhtuks jõudsid läbi murdnud tankid juba Teesost põhjas asuva metsani. Järgmisel hommikul kogus korvetikapten Schulz veel Ranna liinil kaitsel olevad üksused rünnakuks lääne suunas, üritades läbimurdnud väeosadel ühendus oma tagalaga ära lõigata ja nad kotti võtta. Julge vasturünnak tuli punaarmeele ootamatult ja sellel oli esialgu ka edu. Jõudnud peaaegu läänerannikuni välja, jäädi aga tugeva nõukogude vasturünnaku alla ja seda enam peatada ei suudetud. Sellega oli saksa vägede kaitse Ranna liinil murtud ja et pääseda sissepiiramisest taganeti kiirelt Leo kaitseliinile.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 01. 2006. 08:10