banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Lõpe-Kaimri (Leo) kaitseliin (23. - 16. nov. 1944)

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Lõpe-Kaimri (Leo) kaitseliin (23. - 16. nov. 1944) Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Lõpe-Kaimri (Leo) kaitseliin (23. - 16. nov. 1944),Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Vastupealetungist Ranna liinil oli niipalju kasu, et peale tungivad punaväe üksused viidi sellega segadusse ja jõudnud Leo liinile, ei alustanud need kohe rünnakutega. 23. oktoobriõhtul maabusid Sõrves saksa 12. lennuväe väli-jalaväediviisi üksused. Nendeks oli lennuväe 23. jäägrirügemendi staap koos staabikompaniiga, sama rügemendi teine pataljon ja 12. Lennuväediviisi luurepataljon. Saabunud värske täiendus suunati kohe Leo liini kaitsekraavidesse kaitseliini keskosas. Sõrve saabusid samast diviisist veel 24. jäägerrügemendi 1. pataljon ning 25. jäägerrügemendi staap ja 1. pataljon.

Samal ajal saabus Sõrve kaitset juhtinud staabi juhtkonnale Hitleri käsk – vastu panna kuni viimase meheni!

Juurde saadetud täiendus selle ülesande täitmiseks, oli aga naeruväärselt väike ja kõigile oli selge, et kaitsekraavides istuvad sõdurid olid jäetud saatuse hooleks. 24. oktoobril asusid Leo liini ründama kaks värsket nõukogude laskurdiviisi kogu rinde pikkuselt. Rinde keskosas suudetigi mitmes kohas sakslaste kaevikutesse sisse murda, kuid äsja saabunud lennuväe jalaväeosad suutsid need lähivõitluses tagasi lüüa. See rünnak läks aga punaväele kalliks maksma, sest värsked üksused lausa sulasid kaitsjate tules ja järgnevatel päevadel suuremat pealetungi ette ei võetud. Olid vaid väiksemad kokkupõrked. 29.okt. murdsid punaväedsisse saksa 323. gren. rüg. 1. pataljoni rindesse, kus lahing läks kuni vihase käsitsivõitluseni välja. Sakslased vallutasid oma positsioonid tagasi ja taastasid rindejoone.

25. oktoobri öösel saabus Sõrve kauaoodatud täiendus raske kahurväe ja õhutõrjeüksuste näol. Kuramaalt toodi Sõrve 289. suurtükirügemendi 1. pataljon ja 6. Flakidiviisi 127. segapataljoni neli patareid kus kokku oli 36 õhutõrjesuurtükki, mille meeskondades olid ka 65 Pärnumaalt mobiliseeritud lennuväe abiteenistuse poissi.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 01. 2006. 08:10