banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

USA nõuab Baltimaade okupeerimise tunnistamist

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: USA nõuab Baltimaade okupeerimise tunnistamist Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.USA nõuab Baltimaade okupeerimise tunnistamist,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Mai 2005

USA senat nõuab Venemaalt Baltimaade okupeerimise tunnistamist ning hukkamõistmist, Moskva kinnitas aga taas, et ei kavatse seda teha.

Senatis vastu võetud resolutsiooni järgi peab Venemaa valitsus selgelt ja ühemõtteliselt tunnistama ja hukka mõistma Nõukogude Liidu (NSVL) poolt aastail 1940-1991 ebaseaduslikult läbi viidud Balti riikide okupatsiooni ning anneksiooni.

«Venemaa võimude selline samm suurendaks olulisel määral kannatanud rahvaste head tahet ning kindlustaks regionaalset stabiilsust,» seisab dokumendis.

Resolutsiooni preambulas märgitakse muu hulgas, et Balti riikide liitmine NSVL-i koosseisu toimus vastu nende rahvaste suveräänset tahet ning Nõukogude okupatsioon tõi Baltimaade rahvastele kannatusi, massilisi tapmisi ja küüditamise Siberi vangilaagritesse. Samuti on kirjas, et alistatud rahvad osutasid Nõukogude agressioonile julget vastupanu relvade ja poliitiliste vahenditega.

Resolutsioon meenutab sedagi, et USA viis mitu aastakümmet järjekindlalt ellu Eesti, Läti ja Leedu annekteerimise mittetunnustamise poliitikat.

Dokumendis toonitatakse, et 1939. aastal NSVL-i ja Hitleri-Saksamaa vahel allkirjastatud Molotov-Ribbentropi pakti ning selle salaprotokollid, mis põhjustasid Balti riikide okupeerimise, on hukka mõistnud nii Saksamaa kui ka endise Nõukogude Liidu rahvasaadikute kongress.

Eelnevalt kiitis resolutsiooni heaks ka esindajatekoda.


Kongresmen John Shimkus

Resolutsiooniprojekti algatajaks oli USA kongresmen, Balti riikide ammune toetaja John Shimkus, hiljem ühinesid resolutsiooniga demokraat Dennis Kunich ja esindajatekoja sisejulgeoleku komitee esimees, vabariiklane Cristopher Cox.

Vene välisministeeriumi pressiesindaja Aleksandr Jakovenko ütles laupäeval resolutsiooni vastuvõtmist kommenteerides, et Venemaa seisukoht Balti riikide niinimetatud okupatsiooni küsimuses on jäänud muutumatuks. Vene välisministeeriumi pressiesindaja Aleksandr Jakovenko ütles laupäeval, et Venemaa seisukoht Balti riikide niinimetatud okupatsiooni küsimuses ei muutu. “Ei näe mõtet antud resolutsiooni spetsiaalselt kommenteerida: Venemaa seisukoht selles küsimuses on hästi teada ning jääb muutumatuks.”

Jakovenko sõnul piiritleb Venemaa seisukohta president Vladimir Putini vastav esinemine, kus selgitatakse põhjalikult, kuidas suhtub Venemaa sellistesse katsetesse ajalugu ümber kirjutada.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 01. 2006. 03:00