banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

USA Esinduskoja kiri Breznevile

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: USA Esinduskoja kiri Breznevile Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.USA Esinduskoja kiri Breznevile,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Juuli 1982

"Armas härra President! Täna tähistavad Ameerika Ühendriigid Eesti, Läti ja Leedu vabade valitsuste järjekindla tunnustamise 60. aastapäeva. Möödunud 41 aasta kestel, kõikide administratsioonide ametisoleku ajal, on seda sidet hoitud Balti riikide N. Liidu poolt seadusevastaselt okupeerimise pärsast.

See relvajõu abil okupeerimine on eestlasi, lätlasi ja leedulasi takistanud neil rahvusvaheliselt garanteeritud enesemääramise õiguse rakendamist.

Ühendriikide rahvas on nende esindajate püüdlusi Esinduskojas ja Senatis järjekindlalt toetanud. Üksteisele järgnevates Kongressides on rahvaesindajad mõlemast parteist isiklike teadaannete ning otsustega üles tõstnud nõudmise Balti riikidele neile õigusega kuuluva koha rahvusvahelises ühiskonnas taastamiseks. Meie, Ühendriikides, oleme toetunud rahvusvahelisele ühiskonnale, mis on rajatud õiglusele ja inimväärikuse austamisele.

Meie, allakirjutanud, Esinduskoja ja Senati liikmed toetame kindlalt meie valitsuse jätkuvat tunnustamist Eesti, Läti ja Leedu seaduspärastele ja vabadele valitsustele. Sidemed, mis ameerika rahvast seovad Balti riikide rahvastega on tugevad ja kestvad. Sellel 60. aastapäeval meie esitame nõude, et otsekohe lõpetataks Balti riikide seadusevastane okupeerimine N. Liidu poolt. Meie ootame Balti riikidele vabaduse taastamist."

* * *

Kirja saatmise algatasid Kongressi Balti riikide ja Ukraina erikomitee juhid, Esinduskoja liikmed Brian J. Donnelly - Massachusetti demokraat ning Charles F. Daugherty - Pennsylvania respublikaan.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 01. 2006. 03:04