banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Küünlad tundras

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Küünlad tundras Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Küünlad tundras,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Vaino Kallas

Pärast pool sajandit kestnud Nõukogude okupatsiooni, kui kolme väikese Balti riigi rahvad olid astunud otsustavalt välja oma poliitiliste õiguste ja rahvusriigi taastamise eest, ei unustatud ära ka neid, kes nõukogude okupatsiooni repressioonide tulemusel olid Venemaa sunnitöölaagrites andnud oma elu. 1991. aasta suvel toimus kolme Balti vabariigi ühisekspeditsioon kaugel polaarjoone taga asuvasse Venemaa kõige põhjapoolsemasse linna Norilskisse, et rajada sinna memoriaal stalinlikes sunnitöö- ja erilaagrites hukkunud kaasmaalastele.

Alljärgnev on kirja pandud soovist- tuua tänase lugejani nende paljude eesti ohvitseride ja kaasmaalaste poolt läbielatu, kes olid tšekistide püssitoru ees Norilski stalinlikesse sunnitöölaagritesse viidud. Suurem enamus neist puhkavad nüüd seal, maetuna külmunud igikeltsa raiutud ühishauda, või heidetuna mõnda maha jäetud kaevanduse šahti... Ja ilmselt ei saa me mitte kunagi teada, kus need puhkepaigad asuvad, ega saa nende kalmudele põlema süüdata küünalt.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 01. 2006. 03:11