banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Vanapaber

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Vanapaber Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Vanapaber,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Vanapaber

Räpina Paberivabrikule sobib tooraineks vanapaber, mis ei ole märg, määrdunud ega sisalda metalli, kilet vms (v.a väiksemad klambrid ja teibid). Samuti ei sobi määrdeõliga määrdunud paber, kiletatud ja vahatatud paber, isekopeeruv- ja kopeerpaber, pärgament, pärgamiin ja fotopaber.

Vanapaber ei tohi sisaldada olmejäätmeid, klaasi, plastmassi, penoplasti, torkivaid või lõikavaid esemeid, munaaluseid või -reste, puitu, kaltsu, fooliumit, piima-, mahla- ja muude toiduainete pakke ega registraatoreid.

Makulatuuri suuremad kogused peavad olema pressitud ja pakitud kolmest kohast metalltraadiga, -lindiga või plastlindiga pakkidesse kaaluga 100-500 kg.

VANAPABER TAASKASUTUSSE

  • Eestis tekib erinevatel hinnangutel 40 000 kuni 70 000 tonni vanapaberit, kartongi ja pappi aastas. Kokku kogutakse sellest praegu ainult 12 000 tonni. Ülejäänu rändab prügimäele.
  • Vanapaberi taaskasutuse protsent on Eestis mitmeid kordi madalam kui Lääne- ja Põhja-Euroopas. Suurem osa Eestis kogutavast vanapaberist läheb ekspordiks.
  • Räpina Paberivabrik kasutab oma tootmises praegu 2000 tonni vanapaberit aastas. 
  • Aastaks 2007 kavatseme kasutada 4000 tonni vanapaberit aastas.
  • Ühe tonni paberi tootmine vanapaberist säästab 17 puud, seega Räpina Paberivabrik aitab meie metsades säästa ligikaudu 34 000 puud (umbes 170 ha metsa) aastas.

         

Paberkandjal dokumentide hävitamine

Kui teie töös tekib dokumente, mis kuuluvad hävitamisele, siis Räpina paberivabrik on õige koht, kuhu pöörduda.

Dokumendid hävitatakse hüdropurustajas ja saadud mass kasutatakse uute toodete valmistamisel. Kuna dokumentidest saadud paberimass läheb taaskasutusse, siis aitab nende hävitamine Räpina paberivabrikus kaasa ka Eestimaa looduse säästmisele.

Dokumentide hävitamise juures on võimalik ise viibida ja kogu protsessi jälgida.

Hävitatavate dokumentide hulgast tuleb eemaldada metallist ja plastmassist köiteklambrid (v.a väikesed kirjaklambrid ja klammerdajaklambrid) ning metallist, plastmassist ja kilest dokumendikaaned (registraatorid, kiirköitjad, kiletaskud jne).

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 17. 08. 2006. 12:53