banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kaitseväeline haridus

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kaitseväeline haridus Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kaitseväeline haridus,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Elukutseline kaitseväelane saab Eestis haridust omandada
Kaitseväe Lahingukoolis,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes ja
Balti Kaitsekolledžis.

Kaitseväelase karjäär

Kaitseväe Lahingukool

Kaitseväe Lahingukoolis saab õppida vanemallohvitseriks. Enne vanemallohvitseri baaskursusele astumist peab olema ajateenistuse jooksul lõpetatud nooremallohvitseride baaskursus, läbitud teenistuspraktika allohvitserina ja sõlmitud tegevteenistusleping. Kaadriallohvitseri baaskursus annab kutsekeskhariduse.

Nooremallohvitseri erialakursused väeosades

Nooremallohvitseride erialakursused toimuvad erialaväeosades. Kursustel omandatakse jao juhtimise oskustele täienduseks jao erialast tulenevad lisateadmised ja -oskused. Väeosade baasil viiakse läbi ka kaadriallohvitseride erialalise täiendõppe kursused.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused koolitavad välja ohvitsere. Kooli astuja peab olema läbinud ajateenistuse.

Balti Kaitsekolledž

Kolledžis õpivad kolme Balti riigi ja kolledžit toetavate riikide sõjaväelased ja riigikaitse teemadega tegelevad tsiviilametnikud. Kursustel õpitakse vanemohvitseri tasandile vastava juhtimise aluseid.

Õppimine välismaal

Paljud Eesti kaitseväelased saavad hariduse välismaal, kuna mõnede erialade spetsialistidele ei ole võimalik tagada piisavat eriharidust Eestis. Õhuväe ja mereväe ohvitseride koolitus toimub põhiliselt teiste riikide sõjalistes õppeasutustes.

Tihe koostöö ohvitseride koolituseks on Eesti kaitseväel Soome Vabariigiga.
Soome avas 1992. aastal esimese välisriigina oma sõjakoolid eestlastele. Soomes on sõjandushariduse ja täienduskoolituse omandanud rohkem kui kakssada Eesti ohvitseri ja allohvitseri.
Eestlased on õppinud Santahamina kadetikoolis, Hamina reservohvitseride koolis, Lappenranta sõjakoolis, suurtükiväe koolis Niinisalos ja pioneerikoolis, ÜRO sõjaliste vaatlejate kursusi Niinisalos.

Kaitseväelased õpivad ka Ameerika Ühendriikides, Taanis, Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 26. 02. 2007. 01:11