banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Hiiumaa autokoolid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Hiiumaa autokoolid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Hiiumaa autokoolid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Hiiumaa Tehnika- ja Spordiklubi MTÜ (Kärdla)

Kalle Koppel Kalle Autokool (Suuremõisa)

Altera SP (Kärdla)

Hiiu Autokeskus OÜ

 


Ilmastikutingimused

Udu, tugeva tuule, vihma- või lumesaju korral peate arvestama erinevate sõidutingimustega. Järgige meie nõuandeid talvel ja märjal teekattel sõitmise kohta. Alljärgnevalt on toodud mõned üldised näpunäited udus või tugeva tuulega sõitmiseks.

Udu korral vähendage kiirust! Kui märkate esi- või tagatulesid, aeglustage sõidutempot veelgi, sest teine liiklusvahend võib sõita tee keskel, samuti võib ta seista või liikuda väga aeglaselt.

Ärge keerake tulesid liiga tugevaks. Valige kiirus, mis võimaldab teil saada ümbritsevast liiklusest ülevaadet. Võib-olla peate te järsult pidurdama. Kui udu muutub liiga tihedaks, jääge teeservale seisma. Ärge sõitke 10–20-kilomeetrise tunnikiirusega.

 

Kasutage udus hämaramaid sõidutulesid. Sõitke lähi- või udutuledega.

Udu korral andke enne pööramist aegsasti suunatuledega märku. Kui soovite peatuda, hakake juba varem pidurdama. Nii hoiatate teisi juhte.

Tugeva tuule korral tuleb suure või topeltsõidukiga sõites olla eriti hoolikas. Veoautode, autoelamute, haagissuvilate ja puksiirautode juhid peavad olema eriti ettevaatlikud.

Vähendage tuulistes oludes oma sõiduki kiirust. Kui sõidate varjuliselt alalt avatud maastikule, vähendage kiirust ja kontrollige juhitavust.

Tugeva tuulega vähendage suurte sõidukite ligiduses oma sõiduki kiirust. Vähendage busside, veoautode ja muude suurte sõidukite lähedal kiirust.

Tugeva tuulega kaasneb tihti paduvihm või lörts. Olge märjal ja libedal teekattel ettevaatlik ja kohandage selle järgi oma sõidustiili.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 07. 2012. 05:17