banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Jõgevamaa autokoolid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Jõgevamaa autokoolid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Jõgevamaa autokoolid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Luua Metsanduskool (Luua)

Autom Põltsamaa Liiklusklubi (Põltsamaa)

Ave Autokool (Kurista)

Jõgeva Maakonna Autom (Jõgeva)

Jõgeva Ühisgümnaasium (Jõgeva)

Põltsamaa Ametikool (Väike-Kamari küla)

Tabivere Põhikool (Tabivere)

 


Nõuandeid neliveoga sõiduki juhtimiseks

Kontrollige korrapäraselt oma auto rehve.
Järgige alltoodud hooldusrutiini. Kontrollige, kas rehvid on nõuetekohaselt õhku täis. Täpse rehvirõhu väärtuse määrab autotootja ja see on märgitud auto ukseservale, uksepostile, kindalaeka või bensiinipaagi luugile. Samuti on see ära toodud auto kasutusjuhendis. Rehvi küljele kirjutatud näitaja ei ole mitte teie auto jaoks ettenähtud rõhk, vaid maksimaalne väärtus, mida rehv talub. Rehvirõhku tuleks kontrollida vähemalt kord kuus. Kontrollige rehvi turvisemustri sügavust. Kui see on nõuetekohane, aitab see vältida külglibisemist ja vesiliugu.

Juhtige autot hästi ka öösel.
Öine autosõit võib olla meeldiv kogemus, kui teate, et halb nähtavus nõuab suuremat valvsust. Alljärgnevalt on toodud mõned põhireeglid. Kui vastutulev liiklusvahend on lähemal kui 200 m või kui sõidate teise auto taga, pange põlema lähituled. Kui auto läheb öisel sõidul katki, muutke see teistele liiklejatele hästi nähtavaks, et nad saaksid õigel ajal peatuda. Lülitage sisse ohutuled. Võimalusel sõitke teeservale. Vältige peatumist orus või kurvis. Jälgige hoolega teeservas olevaid tähisposte ja teisi abimärke, mis aitavad püsida tee

 

Vähendage kiirust.
Liiga aeglane sõit võib olla küll ohtlik, kuid keerulistes olukordades nagu udu, vihm, lumesadu või ere valgus vähendage alati kiirust. Ärge kiirustage ega kaotage kannatust.

Arvestage oma füüsilise seisundiga.
Teil peab olema hea nägemine ja kuulmine, te peate olema tähelepanelik ja kiire reaktsiooniga. Ärge juhtige autot, - kui olete joonud alkohoolseid jooke, - kui olete tarvitanud retsepti- või käsimüügiravimeid, mis võivad muuta uniseks, - kui olete tarbinud narkootilisi aineid, mis võivad mõjutada teie käitumist ja taju, - kui olete väga väsinud, - kui olete ärritunud – kõik see võib muuta teid hooletuks liiklejaks.

Pöörake tähelepanu hooajalistele eripäradele.
Te peate oma auto ja rehvid ette valmistama nii talveks kui ka teisteks aastaaegadeks. Udu, paduvihm, lumi, jää, ere valgus ja kuumus nõuavad eri tüüpi kohandusi ja hooldust. Täpsema teabe saamiseks vaadake nõuandeid talvel sõitmiseks ja alalõiku "Rehvi hooldus". Samuti pidage nõu Goodyeari esindajaga.

Linnas sõites olge topeltvalvas.
Linnades ja asulates on väga suur hulk eri tüüpi liiklejaid – alates jalakäijatest, trammidest ja jalgratastest ning lõpetades tänavapuhastus-, prügiveo- ja muude autodega. Siin peab olema mitu korda ettevaatlikum. Jälgige hoolikalt, mis toimub teie auto ees, taga ja kõrval.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 7. 10. 2014. 12:19