banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kombineeritud rasestumisvastased pillid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kombineeritud rasestumisvastased pillid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kombineeritud rasestumisvastased pillid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Kombineeritud rasestumisvastased pillid

Üks tõhusamaid meetodeid soovimatu raseduse välimiseks. Rangelt reeglite järgi võetuna 99.8 kuni 100 protsenti usaldusväärne.

Pillid sisaldavad munasarjade poolt toodetavate looduslike hormoonide sarnaseid hormoone. Pillihormoonid säilitavad püsivat hormoonitaset ja "imiteerivad" seeläbi rasedust, mistõttu munasarjade tegevus pidurdub, nad hakkavad vähem hormoone tootma ja munarakk ei saa küpseks ning naine ei saagi kontratseptiivi tarvitamise perioodil rasedaks jääda. Põhjalikuma selgituse kontratseptiivpillide toime kohta leiad siit.

Lisaks rasedusvastasele toimele reguleerivad mõned pillid rasunäärmete aktiivsust, mis aitab tõhusalt vähendada naha ja juuste rasvasust ning vabaneda vistrikest. Lisaks aitavad kontratseptiivpillid äärmiselt tõhusalt vältida emakavähki, munasarjavähki, emakavälist rasedust ja aneemiat. Mõningad andmed viitavad, et rasestumisvastaseid pille võtvate naiste hulgas esineb harvemini ka käärsoolevähki, munasarjatsüste ja endometrioosi.

Hiljuti loodud progestiin drospirenoon on oma mõju poolest väga loodusliku progesterooni sarnane. Drospirenooni sisaldav pill on omataoliste hulgas esimene, mille võtmisel ei esine vedeliku ja soola (mineraalide) peetust organismis ja sellega kaasnevat kaalutõusu, lisaks aitab see vähendada ka premenstruaalseid (menstruatsioonieelseid) sündroome nagu tursed, rinnanäärmete pakitsus, jäsemete ja kogu keha paistetus. Edasist informatsiooni leiad siit.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:32