banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Vaginaalrõngas

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Vaginaalrõngas Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Vaginaalrõngas,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Vaginaalrõngas

54 mm läbimõõduga vaginaalrõngas on mõeldud rasestumise vältimiseks. Rõngas viiakse tuppe kolmeks nädalaks, eemal-datakse siis ja tehakse nädalane paus. Tupes olemise vältel imendub rõngast iga päev verre ühesugune annus kahte hormooni, östrogeeni ja progestiini.

Nagu kombineeritud pilli puhul, nii pärsivad hormoonid ka siin ovulatsiooni, muudavad emakakaela sekreedi tihkemaks ja takistavad emaka sisemise kihi (endomeetriumi) paksenemist. Vahendi teoreetiline tõhusus on umbes 99 protsenti ja võrd-ne kombineeritud rasestumisvastaste pillide omaga. Praktikas on see aga kuni 92 protsenti.

Ka kõrvaltoimed on samasugused kui rasestumisvastastel pillidel. Lisaks võib vaginaalrõngas põhjustada vaginiiti, tupevooluse rohkenemist ja ebamugavustunnet seksuaal-vahekorra ajal (vahendit võivad tunda mõlemad partnerid). Viimaste rasestumisvastaste pillidega võrreldes vaginaalrõn-gal eeliseid ei ole, kuid see võib olla alternatiiviks naistele, kes soovivad proovida mõnda muud rasestumisvastast meetodit.


Tuperõngas

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:41