banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Progestiinipillid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Progestiinipillid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Progestiinipillid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Progestiinipillid (minipillid)

Need on madala progestiinisisaldusega pillid, mida tuleb võtta iga päev ilma vahepausideta. Erinevalt kombineeritud pillidest tuleb progestiinipille võtta iga päev samal ajal, kõrvalekalle ei tohi ületada 3 tundi.

Progestiinipillid muudavad emakakaela sekreedi tihkemaks, takistades seeläbi sperma vaba liikumist ja peatavad emaka limaskesta paksenemise. Ent ovulatsioon pidurdub kõigest umbes 50 protsendil tsüklitest, mistõttu need pillid on kombineeritutest vähem usaldusväärsed. Selle vahendi efektiivsus on 92-98 protsenti.

Esineb alljärgnevaid kõrvaltoimeid: ebaregulaarne määrimine ja veritsemine tsükli keskel, vererohke, ebaregulaarne menses või selle ärajäämine, akne, kaalutõus ja munasarjatsüstide tekkimise oht. Progestiinipillide võtmise ajal rasestudes on emakavälise rasedus võimalus normaalsest suurem.

Seda meetodit võib kasutada rinnaga toitmise perioodil või alternatiivmeetodina vanematel naistel ja naistel, kes ei saa terviseprobleemide tõttu kombineeritud rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:28