banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Hormooniga emakasisene süsteem

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Hormooniga emakasisene süsteem Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Hormooniga emakasisene süsteem,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Hormooniga emakasisene süsteem

Ainus teadaolev hormooniga emakasisene süsteem (ESS), mis kaitseb raseduse eest 5 aasta vältel. Ühtlase kiirusega, kuid väga väikestes kogustes organismi eralduv progestiin peatab emaka limaskesta paksenemise ja muudab emakakaelakanali sekreedi tihkemaks, mistõttu sperma ei pääse emakasse ega saa viljastada munarakku ning rasestumine muutub absoluutselt võimatuks.

See rasestumisvastane meetod vähendab oluliselt emakavälise raseduse riski, lisaks alandab homoonspiral kasutamine ka väikese vaagna elundite põletiku riski. Endomeetriumi (emaka limaskesta) ülemäärase paksenemise vältimine aitab vabaneda menstruatsioonivaludest, lühendab menstruatsiooni kestust ja menses muutub vähem vererohkeks või kaob üleüldse.

Vahetult pärast Mirena paigaldamist võib esineda määriv või ohtram vereeritus suguelundeist ja vähene veritsus võib ka jätkuda. Seega peavad nii naine kui partner kannatust varuma. Homoonspiral toime piirdub emakaga, üldine mõju organismile on minimaalne ja munasarjade töö pidurdub haruharva. Naine võib jääda rasedaks esimesel kuul pärast homoonspiral eemaldamist.

Homoonspiral sobib erinevas eas naistele, iseäranis aga neile, kes ei kavatse lapsi saada või planeerivad laste vahele pikemaid vahendeid. Vahendi efektiivsus on 99.8-100 protsenti. Väärib märkimist, et oma kasutusviisi tõttu on see meetod võrdselt usaldusväärne kõigi naiste jaoks. Samuti on oluline, et oma toime ja mõju tõttu inimorganismile on homoonspiral tõhusam ja kasulikum kui tavaline vasest ESV. Hormoonidega emakasisene vahend on ideaalilähedane, sest ühendab endas hormonaalse rasestumisvastase vahendi ja emakasisese vahendi eelised, vältides samas suuremat osa puudustest.

 

Hormoonspiraali suurust on võrreldud erinevate asjadega.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:29