banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Vasest emakasisene vahend

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Vasest emakasisene vahend Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Vasest emakasisene vahend,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Vasest ESV (emakasisene vahend)

See on emakasse paigaldatav vaske sisaldav väike plastmassist vahend. Vasest emakasiseseid vahendeid on mitmesuguseid, kõige levinum neist on aga T-kujuline.

Seda rasestumisvastast vahendit soovitatakse kõige rohkem pikaajalist kaitset soovivaile naistele või neile, kes hormonaalseid rasestumis-vastaseid vahendeid kasutada ei saa. Vaseioonid loovad emakas viljastumiseks ebasoodsa keskkonna ja ei lase viljastunud munarakul emakaseinale kinnituda. Lisaks on spermal raskem liikuda ja jõuda munajuhadesse, kus viljastumine aset leiab.

Vasest T-kujulise vahendi efektiivsus on 98-99.7 protsenti ja seda võib kasutada 5 aastat, siiski ei ole soovimatud kõrvaltoimed kuigi haruldased, näiteks võib suureneda vereeritus menstruatsiooni ajal, menses võib muutuda pikemaks ja tihtipeale valulikumaks, on olemas emakavälise raseduse ja emakapõletike oht, esineda võib valusid alakõhus ja ebaregulaarset vereeritust. Mõnikord võib vahend emakast märkamatult välja libiseda, mistõttu naine peab aeg-ajalt kontrollima, kas niidid on tupes õiges asendis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Vaskspiraal

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:33