banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Spermitsiidtooted

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Spermitsiidtooted Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Spermitsiidtooted,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Spermitsiidtooted

Spermitsiidtoode (suposiid, geel, kreem vms) viiakse tuppe enne vahekorra algust. Nende vajendite aktiivsed koostisained mõjutavad bakterite membraane ja viirusrakke: spermitsiidides sisalduv keemiline aine lõhustab rakud ja kaitseb seeläbi soovimatu rasestumise ja suguhaiguste eest.

Soovimatute kõrvaltoimete hulka kuuluvad nais- ja meesgenitaalide ärritus ning lokaalsed allergilised reaktsioonid ning kuseteede infektsioonide sagenemine. Teoreetiliselt võib suguorganite liialt sage ärritus suurendada suguhaigustesse haigestumise riski. Aktiivsete koostisainete tugeva toime tõttu on see rasestumisvastane vahend sobivam naistele, kellel on seksuaalvahekordi harvem või kes ei saa ajutiselt teisi kontratseptiivmeetodeid kasutada.

Küsitlustulemuste põhjal võib öelda, et spermitsiidltoodete (vaginaalsuposiidid, lubrikandid jne) rasestumisvastane efektiivsus jääb 74 ja 94 protsendi vahele. Iga neljas spermitsiidtoodet (vaginaalsuposiidi, lubrikanti jne) kasutav naine võib aasta jooksul rasedaks jääda.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:34