banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kõrge progestiinisisaldusega pillid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kõrge progestiinisisaldusega pillid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kõrge progestiinisisaldusega pillid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Kõrge progestiinisisaldusega pillid (SOS-pillid)

Seda meetodit nimetatakse sageli hädaabipilliks, sest seda tuleks kasutada üksnes erijuhtumitel nagu näiteks kaitsmata vahekord ja kondoomi äratulek või purunemine.

Pill, mis tuleb sisse võtta mitte hiljem kui 72 tunni jooksul pärast kaitsmata vahekorda, sisaldab eriti suurt annust progestiini, mis võib pidurdada munaraku väljumist munasarjadest, takistada munaraku viljastumist ja liikumist munajuhades (loote liikumine emaka poole seiskub) ja põhjustada viljastunud munaraku emakaseinale kinnitumist takistavaid muutusi emakas.

Hädaabi kontratseptiiv võib aidata ära hoida soovimatuid rasedusi 75. kuni 80. protsendi ulatuses. Hädaabipilli efektiivsus sõltub otseselt selle sissevõtmise kiirusest: mida rutem see sisse võetakse, seda tõhusam ta on ja seda väiksem on rasestumise tõenäosus.

Kõrge progestiinisisaldus võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu iiveldus, oksendamine, depressioon ja muudatused menstruaaltsüklis. Hädaabipill kaitseb ühe korra, mistõttu tuleb tsükli järelejäänud päevade jooksul vahekorras olles kasutada mõnd muud kontratseptiivi (näiteks kondoomi). Oma toime ja negatiivse mõju tõttu organismile võib hädaabipilli vahekorrajärgselt kasutada üksnes erandjuhtumeil ja muude alternatiivide puudumisel.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:35